Skip to Content

امام جمعه هرات:

مدرک گرایی بزرگترین ضعف دانشگاه‌ها/ مهمترین مشکل فرهنگی خاتم از زبان رضایی


امام جمعه هرات گفت: نبود حوزه علمیه برادران و کمبود روحانی از مهم ترین مشکلات فرهنگی در شهرستان خاتم است.

به گزارش یزدبانو به نقل از طنین خاتم ، خطیب نماز جمعه این هفته هرات در خطبه های اول خود نمازگزاران را به تقوا سفارش کرد و از آنان خواست که آموزه های دین تشیع که پرچم دار اسلام ناب محمدی (ص) است را به افراد و فرقه های و مذاهب دیگر یاد دهند و آنان را به اسلام دعوت کنند که در این برهه از زمان جهان تشنه معارف قرآن و اهل بیت است .

حجت الاسلام محمد رضایی به سفری که به استان یزد داشتند اشاره کرد و اظهار داشت : درجلسه ای که در مرکز استان داشتم از نبود حوزه علمیه برداران صحبت های به میان آمد و از نیاز مبرم شهرستان خاتم به این مرکز فرهنگی صحبت های رد وبدل شد و متاسفانه ما در شهرستان خاتم با کمبود روحانی مواجه هستیم و باید برای احداث این مرکز همه مردم چه از مسئولین و مردم عادی دست به دست هم دهیم .

رضایی در ادامه گفت : فرماندار محترم شهرستان در این مورد از هیچ کمکی دریغ نکردند و من از همه کسانی که میخواهند نذورات و وقف های برای اموات خود انجام بدهند در این طرح شرکت کنند و باقیات صالحاتی برای خود کنار بگذارند و در آینده نزدیک شهرستان خاتم دارای یک حوزه علمیه برادران باشد .

وی اظهار داشت : کمبود  روحانی و نبود حوزه علميه یکی از مهم ترین مشكلات فرهنگی شهرستان خاتم است

خطیب نماز جمعه هرات  در ادامه خطبه های  خود  از ارتقای درجه شهرداری خاتم از 4 به 5 خبر داد و خاطر نشان کرد : این ارتقا درجه هم برای شهرداری و هم برای مردم شهرستان باعث افتخار است و امیدواریم با همکاری مردم و تلاش مسئولین مربوطه باعث آبادانی هرچه بیشتر شهر باشیم .

رضایی به 16 آذر هفته دانشجو اشاره کرد و گفت : دو قشر عالم در کشور عزیزمان ایرانی وجود دارد یکی دانشجو دیگری طلبه ها و روحانیون ؛ بزرگان باید تلاشهای خود را برای حوزه و دانشگاه محدود نکنند و قدم های بیشتری در این زمینه انجام دهند .

حجت الاسلام رضایی گفت : مدرک گرایی بزرگترین ضعف دانشگاه های ایران است و فکر دانشجو را به سوی افزایش علم سوق دهیم تا گرفتن مدرک .

وی در پایان به روز 17 آذر ماه روز حقوق بشر نیز اشاره کرد و خاطر نشان کرد : دولت هایی مدافع حقوق بشر هستند و از نقض حقوق بشر در کشورهای دیگر انتقاد می کنند که خود بزرگترین ناقصان حقوق بشرن و نمونه آن اتفاقات اخیر در فرگوسن و کشتار ناجوانمردانه سیاهپوستان به دست پلیس آمریکا است.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری