Skip to Content

نماینده ولی ‌فقیه در استان و امام جمعه یزد:


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با تأکید بر وظایف مداحان مبنی بر هدایت جامعه به سوی ارزش‌های اسلامی، گفت: راه نفوذ مداحان به دل‌های مردم در وهله اول عامل بودن خود آن‌ها است.

به گزارش یزد بانو، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار با اعضای هیات پیروان عترت خواهران رزمندگان اسلام و مداحان مرکز آموزش مداحی عقیله بنی‌هاشم (ع) خاطرنشان کرد: مداحان موظف‌اند افراد بی‌تدبیر و بی‌معرفت که به بیراهه رفته‌اند را به‌سوی ائمه اطهار (ع) هدایت کنند.

وی بابیان اینکه ائمه اطهار کشتی نجات هستند، تصریح کرد: مداحان وظیفه دارند، مردم را متوجه خوبی‌ها، آرمان‌ها و ارزش‌های اهل‌بیت (ع) کنند تا عشق و اطاعت از خداوند متعال در آن‌ها شکل بگیرد.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه اثرگذاری کلمات خیلی زیاد است و مداحان باید به‌گونه‌ای عمل کرده که مردم را متوجه خدا کنند، گفت: راه نفوذ به دل‌ها در وهله اول عامل بودن فرد موعظه کننده است؛ بیشترین تأثیرگذاری رسول اکرم (ص) در زمان خود ناشی از عامل بودن ایشان بود.

وی با تأکید بر اینکه مداحان باید به شغل خود به دیده یک تکلیف الهی بنگرند و تنها به عنوان یک حرفه به آن نگاه نکنند، اذعان کرد: باید از رواج نرخ‌گذاری‌های آن‌چنانی و حرکاتی که در شان اهل‌بیت نیست، جلوگیری شود؛ در این شغل پای دین در میان است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد حفظ قداست مجالس اهل‌بیت (ع) را ضروری خواند و افزود: جامعه مداحان در بین مردم حشر و نشر دارند؛ باید در حمایت از دین و پیشگیری از آسیب‌ها پیش‌قدم شوند.

وی با اشاره به روایتی مبنی بر اینکه امام زمان (عج) خطاب به شیعیان می‌فرمایند، «سعی کنید که ما را پیش خدا شرمنده نکنید»، خاطرنشان کرد: در واقع مداحان باید زینت باشند و نباید طوری عمل کنند که باعث شرمندگی ائمه اطهار (ع) باشد. وقتی دانش‌آموز درس بخواند معلم سرافراز شده و مایه مباهات است؛ اما اگر برعکس شود، دانش‌آموز از چشم معلم می‌افتد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: انبیاء و اولیاء معلمان ما و رابط بین ما و خدا هستند، اگر ذاکر اهل‌بیت (ع) شدیم، واسطه بین ائمه و مردم هستیم و باید کاری کنیم تا سعادتمندی مردم را در پی داشته باشد.

انتهای پیام/ش

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری