Skip to Content

مدیرعامل آبفای استان یزد:

مخزن۵۰ هزار متر مکعب ذخیره آب در استان یزد احداث می‌شود


مدیر عامل آبفای استان یزد با اشاره به معضل کم آبی در استان یزد، گفت: ۵۰ هزار متر مکعب مخزن ذخیره آب در استان یزد احداث می‌شود.

به گزارش یزدبانو به نقل از یزد رسا، علی اسلامی در نشست هماهنگی آب‌رسانی به واحدهای در حال احداث بنیاد مسکن میبد، با اشاره به کاهش بارندگی و وضعیت بحرانی استان یزد در تامین آب، اظهار داشت: استان یزد به دلیل خشکسالی‌های متوالی و محدودیت منابع در وضعیت بحرانی قرار دارد.
مدیرعامل آب و فاضلاب استان یزد با بیان اینکه مردم باید با صرفه‌جویی و کاهش در مصرف، مشکل آب را در استان یزد مدیریت کنند، افزود: اگر مردم در مصرف خود صرفه‌جویی کنند، شاید تابستان بدون مشکلی را در پیش داشته باشیم.
وی با بیان اینکه حدود 350 هزار انشعاب در سطح استان وجود دارد، گفت: 75 درصد از  مشترکان، واحدهای مسکونی و  25 درصد واحدهای تجاری و صنعتی و عمومی هستند.
اسلامی با اشاره به میزان مصرف آب در استان یزد، گفت: 75 درصد مصرف آب در استان را مشترکان واحدهای مسکونی، 5 درصد واحدهای صنعتی و بقیه مصارف آموزشی، عمومی، مساجد و تکایا و حسینیه‌ها به خود اختصاص می‌دهند.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد خاطرنشان کرد: حدود 400 هزار متر مکعب مخرن در سطح استان وجود دارد که از این میزان، 269 هزار متر مکعب آن در شهر یزد و مابقی در سایر شهرهای استان است.
وی گفت: حدود 50 هزار متر مکعب مخزن ذخیره آب  در دست ساخت داریم که امیدواریم قبل از فصل گرم به بهره‌برداری برسد و بتوانیم ذخائر بیشتری را جهت توزیع مناسب آب داشته باشیم.
علی اسلامی در ارتباط با دغدغه مردم و مسئولان میبد نسبت به فاضلاب شهری گفت: یکی از دغدغه‌های که شرکت آب و فاضلاب در ارتباط با مسائل حوزه آب و فاضلاب در میبد دارد، بحث فاضلاب است.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه در بعضی از شهرهای استان، با مشارکت بخش خصوصی به طور کامل موضوع فاضلاب در حال حل شدن است، گفت: در سه شهرستان اردکان، مهریز و بافق، بخش خصوصی سرمایه‌گذاری کرده و انتظار می‌رود وضعیت فاضلاب در سه سال به سامان برسد.
مدیر عامل آب و فاضلاب استان یزد بر مشارکت فعال بخش خصوصی در طرح فاضلاب شهری تاکید کرد و گفت: اگر خواسته باشیم با اعتبارات دولتی این طرح را عملیاتی کنیم، حدود 20 سال طول می‌کشد اما بخش خصوصی چون از منافع سرمایه‌گذاری استفاده می‌کند، می‌تواند ظرف حدود 3 سال این طرح را به سرانجام برساند.
اسلامی افزود: برای اجرای طرح فاضلاب شهرستان میبد، به طول 300 کیلومتر شبکه‌گذاری، بالغ بر 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که فرماندار میبد باید برای ورود بخش خصوصی برای اجرای این طرح به صورت ویژه برنامه‌ریزی کند.
وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح فاضلاب شهری ثمرات زیادی دارد و می‌توان از پسماند آن در تامین آب صنایع ، فضای سبز و توسعه شهر بهره برد که امیدواریم سرمایه‌گذار مناسبی در شهرستان میبد این طرح را در زمان مناسب به نتیجه برساند.

منبع: تسنیم
انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری