Skip to Content

مدیر کل میراث فرهنگی استان یزد خبر داد

محکومیت حبس برای نصب تابلو در منظر بافت تاریخی شهر يزد


کارمند فنی یکی از بانک های استان در محدوه بافت تاریخی شهر به دلیل عدم رعایت ضوابط میراث فرهنگی در رابطه با نصب تابلو به شش ماه حبس محکوم شد.

به گزارش یزدبانو به نقل از  یزد رسا، "محمدمهدي شرافت" مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در این رابطه اظهار كرد: از آنجا که نصب هرگونه تابلو در عرصه بافت تاریخی باید با اخذ مجوز و رعایت ضوابط بناهای تاریخی صورت گیرد لذا کارمند فنی یکی از بانک‏‏های سطح شهر که اخطارهای این اداره کل را نادیده گرفته و نسبت به نصب تابلو که منجر به مخدوش شدن دید منظری و پوشانده شدن نمای بافت تاریخی اقدام كرده بود، براساس طرح شکایت و طبق حکم دادگاه به شش ماه حبس محکوم شد.

وي با بيان اين كه البته اماکن دیگری به ویژه بانک‏‏هایی وجود دارند که وضعیت مشابهی داشته و تابلوهایی با ابعاد بسیار بزرگ بر سر در ورودی آنها در عرصه بافت تاریخی نصب كرده‎‎اند، تاكيد كرد: چنانچه مالکان یا مسئولین مربوطه اخطارهای میراث فرهنگی را در این زمینه نادیده بگیرند، ضمن این که از طریق مراجع قضایی پیگیری لازم صورت می‏‏گیرد، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز راساً نسبت به جمع‏‏آوری تابلوهاي آنها اقدام خواهد كرد.

این مقام مسئول با تشکر از دستگاه قضایی استان در برخورد با متخلفین و متجاوزین به  عرصه و حریم بناها و بافت تاریخی شهر، اعلام كرد: ريیس کل دادگستری استان به دلیل اهمیت مباحث مرتبط با میراث فرهنگی شعبه ویژه‏‏ای را در دادسرا و دادگاه جهت رسیدگی به جرایم علیه میراث فرهنگی اختصاص داده‏‏اند تا ضمن رسیدگی قانونی به چنين مواردي، برخورد قاطع با متخلفین صورت پذیرد.

ياداور مي‎‎شود؛ به دلیل قاطعیت دستگاه قضایی استان در برخورد با جرایم حوزه میراث فرهنگی و صدور آرای بازدارنده، میزان جرایم در 9 ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد کاهش داشته است.

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری