Skip to Content

رئیس مرکز بهداشت شهرستان یزد:


رئیس مرکز بهداشت شهرستان یزد از محدود شدن توزیع مکمل های دارویی در پایگاه های بهداشت به دلیل گرانی های اخیر دارو در کشور خبر داد.

به گزارش یزدبانو، محمدحسین اعلایی در گفتگو با یزدآوا، با اشاره به گرانی های اخیر دارو در کشور گفت: به دنبال افزایش قیمت دارو، مکمل های دارویی نیز گران و کمیاب شده اند از این رو طبق دستورالعمل جدید وزارت بهداشت اولویت توزیع مکمل های دارویی فعلا با گروه هایی است که کم بهرمند هستند مانند خانوارهایی که وضعیت مالی مناسبی ندارند و یا دسترسی لازم را ندارند.

وی با تاکید بر این که برنامه و سیاستی برای قطع توزیع مکمل های دارویی در خانه های بهداشت وجود ندارد اظهار داشت: صرفا برای مدت کوتاهی توزیع رایگان مکمل های دارویی در خانه های بهداشت متوقف شده و با بازگشت قیمت ها به قبل توزیع مجدد مکمل های دارویی از سر گرفته خواهد شد.

اعلایی اظهار داشت: افراد ساکن در حاشیه شهرها و روستاها در اولویت دریافت رایگان دارو هستند و در داخل شهر نیز افرادی که از نظر اقتصادی دچار مشکل هستند داروی رایگان دریافت می کنند.

وی  با بیان این که در سال گذشته فقط در شهرستان یزد یک میلیارد و دویست میلیون تومان داروی رایگان توزیع شده است افزود: با توجه به افزایش قیمت ها مطمئنا این رقم برای امسال به بیش از 3 تا 4 میلیارد می رسید و هزینه بسیار سنگینی به دولت تحمیل می کرد از این رو فعلا داروهای رایگان فقط به گروه های خاص داده می شود.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان یزد ادامه داد: در بسیاری از موارد افرادی که داروها را دریافت می کنند مصرف نمی کنند یا ترجیح می دهند از نوع خارجی آن استفاده کنند در حالی که هزینه زیادی برای دولت دارد از این رو توزیع داروی رایگان برای چنین گروه هایی درست نیست.

انتهای پیام/ق

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری