شهردار یزد:

محدودیت های شهرداری از امروز در یزد اعمال می شود/ ممنوعیت برگزاری مراسم در آرامستان های یزد


جمال الدین عزیزی از اجرای محدودیت های شهرداری از عصر امروز در یزد خبر داد.

به گزارش یزدبانو، به نقل از خبرنگار یزدرسا جمال الدین عزیزی بندرآبادی در دویست و چهل و نهمین جاسه علنی شورای اسلامی شهر یزد در شامگاه شنبه در گزارشی با اشاره به ممنوعیت برگزاری مراسمات و تجمعات بیش از 15 نفر گفت: سیاست کلی ستاد مقابله با کرونا، مبارزه با بیماری و بیکاری است  و به همین جهت شعار «سلامت، معیشت و امنیت» را در دستور کار خود قرار داده است.

شهردار یزد افزود: با توجه به شرایط اقتصادی جامعه تمام تلاش ها به گونه ای است که جامعه به سمت تعطیلی  نرود و بیکاری گریبان مردم را نگیرد از همین رو استفاده از ماسک در تمامی ادارات اجباری شده و به کسانی که ماسک نداشته باشند خدمت ارائه نخواهد شد.

عزیزی در ادامه از ممنوعیت برگزاری مراسم در آرامستان های یزد خبر داد و گفت: روشنایی تمامی بوستان های سطح شهر از ساعت 10 شب به بعد خاموش  و احداث چادر در پارک ها ممنوع است البته فرمانداری یزد دراین زمینه نظارت های لازم را اعمال خواهد کرد.

وی با اشاره به عملیاتی شدن مصوبات ستاد کرونا توسط شهرداری از عصر امروز ابراز داشت: با توجه به اینکه شهر یزد در وضعیت قرمز قرار ندارد فعالیت شب بازارها و روز بازارها به شرط رعایت پروتکل ها بلامانع است اما محدودیت ها از امروز اعمال می شود.

عزیزی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این مطلب که در سال 99 تعداد 520 پروژه تعریف شده و 700 میلیارد تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته‌شده گفت: از این رقم حدود 150 میلیارد تومان مربوط به تملک املاک بوده  و به هر منطقه  بین 26 تا 29 میلیارد تومان بودجه اختصاص داده شده است.

شهردار یزد بهره برداری از فاز یک بلوار علامه جعفری، بلوار گلستان آزادشهر، پارک کمیل، ساماندهی بازارچه مشاغل خرد، مرمت بازار شاهزاده فاضل، ساماندهی بازارچه صنایع دستی و گردشگری، راه اندازی کمپ پناه جهت نگهداری حیوانات بی پناه، رونمایی از 12 دستگاه اتوبوس شهری جدید، افتتاح ورزشگاه ساحلی شاه ابوالقاسم و رونمایی از 35 المان شهری را بخشی از پروژه های شهرداری در هفته شهرداری ها و دهیاری ها عنوان کرد و گفت: با توجه به شرایط فعلی این پروژه ها  به صورت ویدیو کنفرانس مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

عزیزی تصریح کرد: البته پروژه های موثر نظیر اصلاح میدان شهدای محراب، پل 63 و.... نیز هستند که به دلیل  شیوع کرونا بدون برگزاری برنامه افتتاح مورد بهره برداری قرار گرفتند.

وی در پایان از تحقق قابل قبول بودجه شهرداری در سال جاری خبر داد و گفت: علی غم مشکلات اقتصادی، مردم همراهی خوبی با شهرداری داشته و امیدواریم این همکاری در پایان سال منجر به تحقق 100 درصدی بودجه شود.

انتهای پیام/ح
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.