Skip to Content

كارشناس مسائل سياسي:


غلامحسین دشتی گفت: مجلس فعلي متاسفانه نتوانست در تراز نيازهاي مردم و خواست رهبر انقلاب عمل كند و ضعف هاي غيرقابل گذشتي را در بررسي طرح هايي مانند برجام و رسيدگي به مسائل اقتصادي را در كارنامه خود دارد.

به گزارش یزدبانو، غلامحسین دشتی با بيان اين كه كيفيت و كميت انتخابات مي تواند  مبناي نگرش و تصميمات داخل و خارج از كشور باشد اظهار داشت: انتخابات مجلس پيش رو از اهميت ويژه اي برخوردار است  چرا كه بر امنيت و موقعيت سياسي ايران در سطح ملي و منطقه اي و در نحوه برخورد نظام سلطه و هم پيمانان منطقه اي آن با ايران تاثير خواهد گذاشت؛  از اين رونحو برخورد جناح ها و گروههاي سياسي و نيز  حضور مردم  در اين انتخابات بسيار حائز اهميت خواهد بود.
 
 وي عنوان كرد: جريان اصلاحات در اين مقطع از زمان مانند جريان اصولگريان از تيپ ها و ديدگاه هاي  مختلفي برخوردار است و در روزهاي آينده تغييرات مهمي در ديدگاه ها و تصميمات  هر دو  جناح مي تواند  رخ دهد.
 
 اين كارشناس سياسي با بيان اين كه در جناح اصلاحات در مجموع دو نحوه برخورد با انتخابات ديده مي شود اذعان داشت: يك بخش از  اين جناح كه اكثريت را تشكيل مي دهند؛ مانند جناح مقابل، ضمن داشتن انتقاداتي كه در خصوص بررسي صلاحيت ها، دارند به قانون تمكين مي‌كنند.
 
دشتي ادامه داد: اين گروه از اصلاحات با توجه به تجربه تلخ فتنه 88 كه كارنامه غيرقابل قبول و تاريخي از خود  به جاي گذاشتند، مصمم  هستند كه با درك شرايط  در انتخابات شركت كنند و به راي مردم احترام بگذارند و با رقابت سالم، در چهارچوب قانون بخشي از مجلس آينده را  در اختيار بگيرند.
 
وي با بيان اين كه بخش ديگر اين جريان كه اقليت اصلاحات را تشكيل مي دهند تصميم جدي دارند كه رفتاري غيرقانوني، نامناسب و نوعي فريب كاري را در پيش بگيرند؛ اظهار داشت: تئوريسين  معروف اين بخش با طرح نظريه  تحريم خاموش  از يك سو سعي دارد از  حجم سنگين تبليغات رسانه هاي دشمن بهره برداري  كرده و پروژه حضور  كمرنگ مردم را پيگيري كند و مدعي شود كه  علت حضور كمرنگ مردم ناشي از خواست و تلاش آن ها است  و بايد  نظام اسلامي فراتر از قانون به آن ها امتياز دهد.
 
دشتي ادامه داد: از سويي ديگر اگر انتخابات  با حضور گسترده مردم مواجه شد، اين گروه اقليت بگويند كه  ما هم  حضور داشتيم و در يك رفتار  دوگانه خود را پيروز انتخابات  و برخوردار از جايگاه مناسب سياسي در كشور معرفي كنند  و علي رغم  سوابق سوء خود در گذشته  اعلان نمايند كه در سپهر سياسي ايران  هنوز حضور دارند. 
 
وي با اشاره به كاستي هايي كه مجلس فعلي داشت عنوان كرد: مجلس فعلي متاسفانه  نتوانست در  تراز نيازهاي مردم  و خواست رهبر انقلاب عمل كند و ضعف هاي غيرقابل گذشتي  را در بررسي طرح هايي مانند برجام و رسيدگي به مسائل اقتصادي را در كارنامه خود دارد اما در شرايط فعلي ضروري است مجلسي مناسب تر با شرايط تحريم داشته باشيم كه  بتواند حركت جديد را در خصوص تحول اقتصادي شروع كند.
 
اين كارشناس مسائل سياسي به حضور مردم در پاسداشت  نام و ياد شهيد سردار قاسم سليماني اشاره كرد و عنوان كرد: مردم به صداقت، راستگويي، گمنامي،ولايت مداري، اخلاص و نيز  خدمت صادقانه عكس العملي نه تنها ملي بلكه جهاني نشان مي دهند و اين خود درس عبرتي براي اين گروه اقليت اصلاح طلبان است.
 
دشتي با توصيه به اين كه در شرايط كنوني كشور بايد  منافع ملي و قانون بر منافع گروهي و جناحي ترجيح داد ه شود تاكيد كرد: در جمهوري اسلامي ايران دوران رفتارهاي خلاف صداقت و شيوه هاي از نوع عمليات رواني براي گرفتن امتياز و بهره برداري هاي اقتصادي و سياسي تقريبا  گذشته است و نبايد  با نظامي كه حاصل  مجاهدت و اخلاص شهادت مرداني چون سليماني ها است  با روش‌هاي غربي و نامناسب  رفتار كرد بلكه بايد همه باهم براي رضاي خدا و رضايت امام وشهيدان در اين مقطع حساس اسلام، نظام و رهبر انقلاب  را ياري كرد.
 
انتهاي پيام/
 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری