Skip to Content

امام‌جمعه موقت یزد:


امام‌جمعه موقت یزد با اشاره به این‌که همه اقشار مردم و مسئولین در راستای تحقق شعار سال وظایفی را بر عهده‌دارند، گفت: مبارزه جدی با قاچاق کالا اصلی‌ترین گام در حمایت از کالای ایرانی است.

به گزارش یزدبانو، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد آیت‌اللهی در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر یزد با اشاره به در پیش بودن مبعث نبی مکرم اسلام (ص) و تبریک این روز، به بیان فضائل ایشان پرداخت و افزود: قرآن کریم، معجزه جاودانه حضرت محمد مصطفی (ع) همواره هدایت‌گر بشریت خواهد بود.

امام‌جمعه موقت یزد در ادامه بابیان اینکه امروز، 26 رجب مصادف با سالروز وفات حضرت ابوطالب (ع)، عموی گران‌قدر پیامبر اسلام نیز است؛ یادآور شد: ایشان بزرگ‌ترین حامی حضرت رسول (ص) در زمان حیات خود بودند و احادیث بسیاری نیز پیرامون فضائل ایشان از نبی مکرم اسلام و اهل‌بیت اطهار نقل‌شده است.

آیت‌اللهی در بخش دیگری از سخنان خود به شعار سال اشاره کرد و اظهار داشت: در راستای تحقق این شعار هم مسئولین و دولت‌مردان، هم تولیدکنندگان و صنعت گران و هم آحاد مردم وظایفی بر عهده دارند که باید موردتوجه قرار بگیرد.

خطیب این هفته نماز جمعه یزد با اشاره به اینکه دولت در این خصوص وظیفه دارد به‌طورجدی و عملی با قاچاق کالا و واردات بی‌رویه مقابله کند، اذعان کرد: این مهم یکی از اصلی‌ترین گام‌ها در راستای حمایت از کالای ایرانی است.

وی با تأکید بر اینکه از طرفی دولت باید حمایت از تولیدکنندگان و صنعتگران را نیز در دستور کار خود قرار دهد، افرود: در چند سال گذشته شاهد تعطیلی بسیاری از کارگاه‌های تولیدی و کارخانه‌ها بودیم که معضلات فراوانی را برای اقتصاد به همراه داشت.

امام‌جمعه موقت یزد اضافه کرد: آحاد مردم نیز وظیفه‌دارند تا متعصبانه از کالای ایرانی حمایت کنند و تولیدکنندگان نیز باید تلاش کنند تا با بهره‌گیری از تخصص و علم جوانان کشور، کیفیت کالای خود را افزایش دهند.

آیت‌اللهی در ادامه با تأکید بر اینکه وظیفه عمومی دیگری که در این راستا متوجه همه است و در این سال‌ها مغفول مانده، رعایت تقوا است؛ تبیین کرد: در آیه ای از سوره اعراف به این مهم اشاره‌شده است که اگر اهل آبادی‌ها و شهرها ایمان داشته باشند و تقواپیشه کنند، برکات آسمان‌ها و زمین را بر سر آن‌ها نازل می‌کنیم.

این استاد حوزه علمیه بابیان اینکه تقوای الهی در جامعه کمتر شده و از طرفی شاهد این هستیم که فساد و فحشا همچون رباخواری، موسیقی حرام و بی‌بندوباری در جامعه ترویج می‌شود، یادآور شد: این‌که با گسترش گناه و فساد در جامعه و دور شدن از تقوای الهی عذاب خداوند نازل می‌شود، موضوعی است که با صراحت در قرآن به آن اشاره‌شده است و باید موردتوجه قرا بگیرد.

خطیب این هفته نماز جمعه یزد اضافه کرد: بر اساس آیات و روایات، بسیاری از مشکلاتی که امروز با آن مواجه هستیم نتیجه گناهان و فسادها است و چنین فسادهایی به‌هیچ‌وجه زیبنده جامعه اسلامی نیست.

آیت‌اللهی در پایان با اشاره به در پیش بودن روز ارتش جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر اینکه ارتش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی، ارگان‌هایی هستند که همواره در کنار هم در پاسداری از امنیت ایران اسلامی حماسه آفریدند، بیان داشت: ارتش کشور پس از انقلاب اسلامی همواره شجاعانه و با دلیری بی‌نظیری از امنیت ایران اسلامی و مرزهای کشور دفاع کرده است و رشادت‌های این قهرمانان در هشت سال دفاع مقدس فراموش‌شدنی نیست.

پایان پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری