Skip to Contentمسئول خواهران اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: امروز لیبرال‌های داخلی به ظاهر سعی در بازگرداندن حقوق ضایع شده زنان دارند ولی در اصل در جهت پروژه غافل سازی زنان و همچنین جامعه از مسائل اساسی حرکت می کنند.

به گزارش یزدبانو، محدثه راثی‌نصیری مسئول واحد خواهران اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به جایگاه زن در اسلام، گفت: زن در تاریخ، جوامع، بسیار ظلم و ستم کشیده و در میان عقاید گوناگون، بسیار مورد اهانت و خُردنگری‌ها واقع شده است امّا حقیقت آن است که آن جوامع جاهلی که زن را مایه انحطاط آفرینش و تجسّم شیطان و اصل منفی خلقت خوانده‌اند، درست به اندازه جوامع امروزی که زن را آزاد و بی بندوبار و در کارهای اجتماعی سخت یا مغایر با فطرت زن می‌خواهند، به زن ظلم و ستم روا داشته اند.

این کارشناس ارشد مطالعات زنان ادامه داد: تقویم جمهوری اسلامی ایران روز بیستم جمادی الثانی، را به عنوان روز مادر و روز زن، به رسمیت می‌شناسد که مصادف با ولادتِ بهانه‌ خلقت هستی، حضرت فاطمه‌ زهرا -سلام‌الله‌علیها-  عفیف‌ترین زن و مادر عالَم است، افتخار زنان همین بس که روز میلاد برترین گوهر خلقت، بانوی بهشت، روز زن نامیده شده است.

وی افزود: سرمشق گرفتن از مظهر کامل ترین مکارم اخلاقی و اسوه بلندترین کمالات انسانی، نشان افتخاری است برای همه زنان مسلمان. امسال این روز با عظمت با روز 8مارس در تقویم میلادی مصادف شده است که روز 8 مارس در سازمان ملل به عنوان روزجهانی زن نام گرفته است.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: انتخاب این روز به عنوان روز زن، به خاطر تاریخ خفت‌بار استفاده‌ برده‌وار کارخانه‌های آمریکایی از زنان در شرایط بسیار سخت و حیوانی بود.

راثی‌نصیری گفت: سرمایه‌داران آمریکایی با شعار برابری زن و مرد، زنان را به کارخانه‌ها کشیدند تا آن‌ها زیر چرخ‌های کارخانجات له شوند ولی چرخ کارخانه‌ها بچرخد و سپس زنانِ کارگر، مجدداً با همان شعار انحرافیِ برابری زن و مرد، بر علیه سیستم قرون وسطایی و تبعیض‌آمیزی که با طبیعت لطیف زن در تعارض بود و بخاطر ظلم و حقوق ناکافی، دست به شورش زدند، این تاریخ به مبارزه‌ی زنان کارگر فابریکه نساجی کتان، در سال 1857 میلادی در شهر نیویورک آمریکا بر می‌گردد.

وی اضافه کرد: در دهه‌های اخیر نیز روز 8مارس در کشورهای مختلف مورد توجه قرار می‌گیرد ولی همچنان در سال 2018 با همان شعار آزادی و برابری سعی در سوء استفاده از زنان دارند. اما آنچه که امروز از نتیجه تلاش  غربی‌ها برای آزادی و برابری قابل مشاهده است چیزی جزآمار بالای افسردگی، تجاوز، فساد، فرزندان نامشروع و... نیست.

عضو شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان تصریح کرد: در داخل نظام جمهوری اسلامی ایران نیز عده‌ای با راه انداختن پروژه‌های سازمان یافته‌ای چون حضور زنان در ورزشگاه، چهارشنبه‌های سفید، دختران خیابان انقلاب و... سعی در زنده کردن پروژه شکست خورده آزادی و برابری زنان دارند در حالی که  بر مبنای آموزه‌های دین مبین اسلام خداوند انسان را آزاد آفریده است و ارزش انسان‌ها را در میزان تقوای آنها می‌داند و زن مسلمان نیازی به تلاش برای اثبات برابری خود با مرد ندارد.

راثی‌نصیری گفت: این برابری به معنای تساوی حقوق است نه تشابه، چرا که زن و مرد دو جنس متفاوت هستند و حقوق و تکالیف متفاوتی دارند. واژه‌هایی چو برابری و عدالت فی نفسه کلمات مقدسی هستند ولی آنچه در عمل اتفاق می افتد با اصل این واژه‌ها تفاوت زیادی دارند.

وی ادامه داد: امروز لیبرال‌های داخلی با سر دادن شعار آزادی و برابری زنان به ظاهر سعی در بازگرداندن حقوق ضایع شده زنان دارند ولی در اصل آگاهانه و یا نآگاهانه در جهت پروژه غافل سازی زنان و همچنین جامعه از مسائل اساسی حرکت می کنند.

مسئول واحد خواهران اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: امید است زنان و دختران ایران زمین با پیروی از سیره زندگی سرور زنان عالم حضرت زهرا(س) چه در سطح خانواده و چه در عرصه اجتماع الگوی تمام عیار زن بودن را در دنیا به نمایش بگذارند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری