Skip to Content

امام جمعه یزد:


آیت‌الله محمدرضا ناصری گفت: مسئله دوچرخه سواری در یزد باید سامان بگیرد، دوچرخه سواری برای مانور در خیابان‌ها و اختلاط زن و مرد نیست.

به گزارش یزدبانو، آیت‌الله محمد رضا ناصری نماینده ولی فقیه در استان یزد ظهر امروز در شورای اداری استان یزد با اشاره به شرایطی که در زمان شیوع کرونا ایجاد شد، گفت: ویروس کرونا بسیاری از معادلات، رسم و رسوم‌ها و سنت‌ها را به هم ریخت و چنانچه بررسی انجام شود مشاهده می‌کنیم تحولی هم در جهان و هم در ایران ایجاد شده است.

وی با اشاره به روایتی مبنی بر اینکه انسان به هیچ بلایی مبتلا نمی‌شود مگر اینکه در کنار آن از نعمت برخوردار شود، ادامه داد: کرونا علاوه بر مشکلاتی که ایجاد کرد راه‌هایی در زمینه مختلف ایجاد کرد و تحول بزرگی در مسائل مختلف از جمله آموزش و پرورش، اقتصاد، مسائل اجتماعی، ارتباطی، مسائل فرهنگی و ... ایجاد کرد و از بسیاری از اسراف‌ها، ولخرجی‌ها و تشریفات جلوگیری کرد.

امام جمعه یزد با بیان اینکه در همه زمینه‌ها باید سه اصل تدین، تفکر و تعقل به کار گرفته شود، گفت: کرونا به ما نشان داد دنیای غرب، بویی از انسانیت نبردند و انسانیت و اخلاق را زیر پاگذاشتند و حتی به خودشان هم کمک نکردند و سبک غربی هیچ منفعتی برای انسان ندارد بلکه این سیره اسلامی و اهل بیت علیه السلام است که باید از آن پیروی کرد.

آیت‌الله ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مسئله دوچرخه سواری در یزد باید سامان بگیرد، تصریح کرد: این مسئله مطرح می‌شد که مردم برای جلوگیری از آلودگی هوا و دیگر مسائل موتورسیکلت و خودرو را کنار بگذارند و دوچرخه سوار شوند اما دوچرخه سواری برای مانور در خیابان‌ها و اختلاط زن و مرد نیست.

وی با اشاره به دوچرخه سواری بانوان در شهر با بیان اینکه باید برنامه‌ریزی درستی در این زمینه انجام شود و مراعات مسائل دینی و اعتقادی صورت گیرد، ادامه داد: از شهرداری و شورای شهر یزد درخواست شد که پارک بانوان راه‌اندازی کنند و مسائل امنیتی و ایمن سازی آن را فراهم کنند تا بانوان بتوانند با حضور در این پارک‌ها به ورزش، دوچرخه سواری و .. بپردازند و شاهد ولنگ و بازی در شهر نباشیم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری