Skip to Content

در جلسه ستاد دهه فجر استان یزد اعلام شد


دبیر ستاد دهه فجر استان یزد بر لزوم خروج جشن های ایام الله دهه فجر از حالت دولتی تاکید کرد و گفت: این مهم مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده است.

به گزارش یزدبانو به نقل از  یزد رسا، سعید زارع، شب گذشته در جلسه ستاد بزرگداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در یزد اظهار داشت: مردمی بودن مراسم در ایام الله دهه فجر محور کار ستاد دهه فجر استان یزد است و مقام معظم رهبری نیز بر این نکته تاکید بسیار دارند.

 دبیر ستاد دهه فجر استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه سبقه جشن و سرور در برگزاری جشن های دهه فجر نباید فراموش شود، بیان کرد: در طول چند سال گذشته، ایام الله دهه فجر با ماه محرم و صفر مصادف شده بود اما امسال در طول ایام دهه فجر، هیچ مراسم عزاداری نداریم بنابراین یکی از محورهای کار در این ایام باید جشن و سرور باشد.

زارع با بیان اینکه گریاندن مردم آسان است اما خنداندن آنها هنر می خواهد، خاطرنشان کرد: مردم کلیشه را دوست ندارند و به دنبال تنوع، جذابیت و شادی هستند و این مهم باید در برنامه های دهه فجر مدنظر قرار گیرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد نیز در این جلسه از تشکیل ۵۰ ستاد اصلی برای برگزاری مراسم بزرگداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در یزد خبر داد.

حجت‌ الاسلام محمد فخرالدینی عنوان کرد: علاوه بر ستادهای اصلی، هزار ستاد فرعی در مساجد، مدارس و ... و ۴۵۰ کمیته، پیگیری بزرگداشت ایام دهه فجر را انجام می‌ دهند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد اظهار امیدواری کرد: امسال شاهد برگزاری بهتر و باشکوه ‌تر جشن‌ های پیروزی انقلاب اسلامی در استان یزد با مشارکت مردم باشیم.

وی تاکید کرد: برگزاری جشن‌های انقلاب باید هم امیدی برای مردم باشد و هم شیرینی پیروزی انقلاب اسلامی و خاطرات آن دوران را در ذهن مردم تداعی کند.

فخرالدینی همچنین بیان کرد: باید همانگونه که راویان جبهه داریم، راویان انقلاب نیز داشته باشیم و در مدارس، مساجد و در اجتماعات مختلف مردمی از خاطرات آنها استفاده کنیم.

 

21 شهید انقلاب اسلامی در یزد به نسل جوان معرفی شوند

همچنین سعید زارع، بعد از ظهر امروز در جلسه ستاد بزرگداشت ایام‌الله دهه فجر در یزد اظهار داشت: استان یزد در دوران مبارزات انقلاب، 21 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که بسیاری از نسل جوان حتی این شهدا را به نام نمی‌شناسند.

وی با بیان اینکه سیره و راه شهدا باید برای نسل جوان معرفی شود، عنوان کرد: این شهدا حداقل باید معرفی شوند تا جوانان بتوانند در مورد راه و روش و سیره آنها تحقیق و بررسی انجام دهند.

زارع تاکید کرد: کمیته‌های برنامه‌ریزی ستاد گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر، معرفی این شهدا و گرامیداشت یاد و خاطره آنها را در برنامه‌های ایام‌الله دهه فجر بگنجانند.

وی همچنین بر تبیین تاریخ انقلاب و ترویج گفتمان انقلاب تاکید کرد و افزود: این موارد نیز در برنامه‌های دهه فجر امسال مورد توجه ویژه قرار گیرد.

دبیر ستاد دهه فجر استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سابقه جشن و سرور در جشن‌های ایام‌الله دهه فجر نباید فراموش شود، تصریح کرد: در طول چند سال گذشته، ایام‌الله دهه فجر با ماه‌های محرم و صفر مصادف شده بود اما امسال هیچ مناسبت مذهبی عزاداری با این ایام مصادف نیست بنابراین برنامه‌ها باید شاد برگزار شود.

وی با بیان اینکه گریاندن مردم آسان است اما خنداندن آنها هنر می‌خواهد، خاطرنشان کرد: مردم برنامه‌های شاد و مفرح و متنوع را دوست دارند بنابراین باید از اجرای برنامه‌های کلیشه‌ای خودداری شود.

زارع اظهار داشت: برای برگزاری جشن‌های انقلاب باید الگوهای ایرانی و اسلامی داشته باشیم ضمن اینکه مردمی بودن مراسم را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

وی تصریح کرد: جشن‌های دهه فجر باید از حالت دولتی خارج شود و اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان و نوجوانان باید در برنامه‌های این ایام مشارکت داشته باشند.

زارع همچنین با بیان اینکه راهپیمایی 22 بهمن در 68 نقطه از استان یزد برگزار می‌شود، عنوان کرد: سطح راهپیمایی‌ها باید بالا برود و برای تحقق این امر باید برای مردم انگیزه ایجاد شود.

منبع: مهر و فارس

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری