Skip to Content

مسؤول کارگروه خاص مجمع بسیج ابرکوه مطرح کرد

لزوم تاسیس یک مرکز مشاوره و کلینیک قبل و بعد از ازدواج در ابرکوه


مسؤول کارگروه خاص مجمع بسیج ابرکوه ناآگاهی زوج های جوان به مسائل همسرداری، از بین رفتن قبح طلاق در شهرستان، وجود ماهواره در منازل، اعتیاد و... را از عوامل طلاق معرفی کرد.

به گزارش یزدبانو به نقل از سروابرکوه، ناصر فلاح زاده مسئول کارگروه خاص مجمع بسیج شهرستان در جلسه مجمع اظهار داشت: عوامل مهمی در بالا رفتن آمار طلاق به عنوان یکی از معضل های مهم در شهرستان ابرکوه وجود دارد که می طلبد همه با هم برای رفع آن فرهنگ سازی کنیم.


فلاح زاده ناآگاهی زوج های جوان به مسائل همسرداری، از بین رفتن قبح طلاق در شهرستان، وجود ماهواره در منازل، اعتیاد و... را از عوامل طلاق معرفی کرد.


وی اضافه کرد: اگر به آیه 21 سوره مبارکه روم که در آن خداوند علت خلقت انسان به صورت زوج را بیان کرده توجه می کردیم به این نتیجه می رسیدیم که آرامش حقیقی در منزل است و سنت خداوند به این امر تعلق گرفته است. ولی متاسفانه این مسئله راه خود را گم کرده و افراد آرامش را در جاهای دیگر می جویند.


مسئول کارگروه خاص عنوان کرد: آمارهایی از طلاق واقعی که ثبت در پرونده ها می شود داریم، اما آمارهایی در خصوص شیوع طلاق عاطفی که به طلاق خاموش مشهور است نداریم که باید مورد تامل بیشتر قرار گیرد.


مدیرآموزشگاه قرآنی شهید فلاح زاده در ادامه به راهکارهای مهم کاهش طلاق در ابرکوه اشاره کرد و گفت: مهمترین راهکار پیشنهادی که در کارگروه خاص برای حل معضل طلاق در ابرکوه مطرح شده و باید مورد توجه مسئولین به ویژه فرماندار شهرستان قرار گیرد ایجاد و تاسیس یک مرکز مشاوره و کلینیک قبل و بعد از ازدواج در مرکز شهرستان با فضاسازی مطلوب می باشد.


وی با بیان دیگر راهکارهای کاهش طلاق تصریح کرد: تشکیل شورای اجتماعی محلات، آموزش مهارت های زندگی در مدارس به ویزه دبیرستان ها، معرفی الگوی ویژه به جوانان، تغییر رویکردهای آموزشی در خانواده ها از سنتی به شکل جدید از دیگر راهکارهای کاهش طلاق می باشد.


فلاح زاده در پایان تاکید کرد: باید تعامل قوی بین نیروی انتظامی، دادگستری و مراکز آموزشی ازدواج باشد تا قبل از بروز طلاق، از آن جلوگیری شود.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری