Skip to Content

امام جمعه یزد:


حضرت آیت الله ناصری در دیدار با مدیر کل ثبت احوال استان بر لزوم انتشار آمارهای حیاتی و ارائه آن به مردم و مسئولین تاکید کردند

به گزارش یزدبانو، نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد با کارگشا خواندن امارهای پایگاه اطلاعات جمعیت کشور تاکید کرد : سازمان ثبت احوال برای جامع و کامل تر شدن این پایگاه بایستی بر روی توانائیها ، سلائق و احوال شخصیه افراد هم کار کند تا با اضافه شدن این اطلاعات ، انتخاب مدیران و افراد مورد نظر برای هر کاری دقیق تر انجام شود .
مدیر کل ثبت احوال استان یزد نیز ضمن تبریک سال جدید به تشریح عملکرد این نهاد حاکمیتی پرداخت . محمد علی مکرمی با بیان وضعیت ثبت رویدادهای حیاتی استان در سال گذشته از ثبت 99/8 درصدی ولادت و وفات در مهلت قانونی خبر داد .
دبیر شورای هماهنگی ثبت احوال استان پاسخ به استعلام اطلاعات هویتی را یکی از مهمترین فعالیتهای این دستگاه برشمرد و گفت : در سال 96 به بیش از 11 هزار استعلام مراجع دولتی پاسخ داده شده است .
وی با برشمردن کاربرهای کارت هوشمند ملی اظهار داشت : در سال جاری طرح کاربردی شدن کارت هوشمند با احراز الکترونیکی هویت طرفین معامله کلید خواهد خورد .
مکرمی همچنین با اشاره به درخواست های ثبت و اضافه نمودن سیادت متقاضیان به شناسنامه و اسناد هویتی ، دستور نماینده ولی فقیه را برای ثبت احوال حجت و لازم الاجراء خواند و از امام جمعه یزد خواست :از آنجا که پس از احراز سیادت ، تغییرات مندرج در شناسنامه پدر به اسناد هویتی فرزندان هم منتقل می شود ، برای بررسی دقیق تر ، درخواست های مردمی را به جای پذیرش دسته جمعی و طایفه و قبیله ای بصورت انفرادی پذیرش کنند .
 
انتهای پیام/رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری