Skip to Contentريیس اداره ثبت ‌احوال شهرستان ابرکوه با اشاره به ثبت 230 مورد واقعه ازدواج در اين شهرستان طي 9 ماهه سال جاري، از كاهش 19 درصدي اين رويداد در ابركوه نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش یزدبانو به نقل از ایسنا - منطقه یزد، «غلامرضا شفیعی» در جريان بازديد حجت‌الاسلام حسینی امام‌ جمعه ابرکوه از اين اداره كه بمناسبت روز ثبت احوال انجام شد، اظهار کرد: مأموریت‌های اداره ثبت‌احوال شامل ثبت ولادت و صدور شناسنامه، ثبت وفات و صدور گواهی، ثبت ازدواج و طلاق و نقل تحولات، ایجاد پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور و صدور کارت شناسایی ملی، جمع‌آوری و انتشار آمارهای انسانی است .

وي ادامه داد: در 9 ماه گذشته تعداد 361 مورد ولادت نوزادان پسر و 397 مورد دختر در این اداره به ثبت رسیده است که نسبت به وضعیت مشابه سال گذشته 2.5 درصد کاهش داشته است.

به گفته وي، بیشترین اسامی انتخابی برای متولدین ابركوهي به ترتيب فاطمه، زهرا، زینب، ریحانه، نازنین زهرا برای دختران و امیرعلی، ابوالفضل، علی، علیرضا، امیرحسین، محمدطاها و حسین براي پسران بوده که نام «فاطمه» با اختلاف زیادي رکورددار این اسامی است .

شفيعي با اشاره به اجراي طرح‌‌های صدور کارت ملی هوشمند و شناسنامه مکانیزه در ابركوه، اظهار كرد: تاکنون در ابرکوه تعداد 22 هزار و 198 جلد شناسنامه صادر و تعداد 16 هزار و 717 درخواست صدور کارت ملی هوشمند در ثبت‌احوال ابرکوه به ثبت رسیده است .

ريیس اداره ثبت‌احوال ابرکوه همچنين بيان كرد: در 9 ماهه ابتداي امسال 230 مورد ازدواج در ابرکوه به ثبت رسیده که نسبت به وضعیت مشابه سال گذشته 19 درصد کاهش داشته و همچنین تعداد طلاق‌ها نیز 53 مورد بوده كه با کاهش 17 درصدی همراه بوده است .

حجت‌الاسلام «سيد ابراهيم حسینی» امام ‌جمعه ابرکوه نيز تصریح کرد: کلیه اقداماتی که ثبت‌احوال در راستای خدمت‌رسانی به مردم انجام می‌دهند باید به‌طور مکانیزه و منطبق بر آخرین فن‌آوری‌های روز جهان باشد تا شناسایی و هویت اشخاص به‌روز شده و به‌ عنوان پایگاه دقیق اطلاعات و آمار جمعیتی کشور محسوب شود .

وي در رابطه با کاهش آمار ازدواج و طلاق نسبت به وضعیت مشابه سال گذشته، ابراز کرد: جوانان باید در امر ازدواج که فریضه‌ای دینی است، مشوق یکدیگر بوده و با بهانه‌های تلقینی از آن فاصله نگیرند، ضمن این که طلاق نیز مسئله شومی است که زیبنده مردم شهرستان ابرکوه نیست و باید برای کاهش آن روحیه سازگاری در جوانان تقویت‌شده و توقعات برخاسته از دوران خام جوانی از بین برود .


انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری