Skip to Content

بانوی زعفران کار یزدی:


بانوی زعفران کار یزدی گفت: زعفران کیلویی 4 میلیون تومان خریداری می‌شود و این قمیت چندین سال است که ثابت باقی مانده همه هزینه‌ها زیاد می‌شود اما قیمت زعفران ثابت مانده است و این یکی از مشکلات زعفران کاران محسوب می‌شود.

به گزارش یزدبانو به نقل از یزدندا، کشت زعفران که به لحاظ ارزش اقتصادی، طلای سرخ نامیده شده است، چند سالی است که در استان یزد رونق گرفته و به لحاظ کیفیت روی دست همه رقبای خود زده است.

به گفته مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد در سال گذشته حدود 1800 کیلوگرم از مزارع استان برداشت شده است و سطح زیر کاشت زعفران خبر داد و عنوان کرد: سطح زیر کاشت زعفران در استان یزد با توجه به اقلیم استان و کم‌آب‌خواه بودن زعفران در حال افزایش است.

گاهی افراد خلاق با فکر و ذهن کارهای اقتصادی کوچکی راه‌اندازی می‌کنند و چیزهای بی‌استفاده را به بنگاهی سودده تبدیل می‌کنند.

سیده زهرا سجادی بانوی بهابادی که مزرعه کاشت زعفران دارد در گفتگو با خبرنگار یزدندا گفت: در شهرستان بهاباد کاشت زعفران فراگیر شده است و من نیز سه سال قبل به فکر کاشت زعفران در زمین‌های خالی و بدون استفاده پدرم افتادم و با کمک همسر و پدرم و همچنین دریافت وام اقتصاد مقاومتی از بسیج در 600 متر زمین حدود 300 کیلو پیاز زعفران کاشتیم.

این بانوی کارآفرین ادامه داد: من خودم کارمند هستم و کار در زمین‌ زعفران را به پدرم سپرده‌ام، در این زمین علاوه بر ایجاد اشتغال برای پدرم به صورت فصلی برای حدود 5 الی 10 نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

سجادی عنوان کرد: محصول زعفران آبب کمی می‌خواهد و همه زحمت کاشت این گیاه برای سال اول یعنی آماده سازی زمین و کود دهی و شخم است و سال به سال محصول زمین بیشتر می‌شود.

وی افزود: ما در حال حاضر حدود 150 گرم زعفران برداشت می‌کنیم که این میزان سالانه بیشتر خواهد شد و سوددهی خواهد داشت.

سجادی اذعان کرد: زعفران کیلویی 4 میلیون تومان خریداری می‌شود و این قمیت چندین سال است که ثابت باقی مانده همه هزینه‌ها زیاد می‌شود اما قیمت زعفران ثابت مانده است و این یکی از مشکلات زعفران کاران محسوب می‌شود.

انتهای پیام/ز.ک
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری