Skip to Content

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان یزد:


مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان یزد گفت: 85 هزار و 712 نفر عضو کتابخانه های استان یزد هستند و همچنین 616 عضو نابینا نیز از خدمات کتابخانه های عمومی در یزد استفاده می کنند.

به گزارش  یزدبانو؛ مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان یزد در گفتگو با  یزدندا از وجود 110 کتابخانه در استان در مساحت بالغ بر 64 هزار متر مربع خبر داد و گفت: به ازای هر 25 هزار نفر 2/53 باب کتابخانه در استان وجود دارد.

رقیه دوست‌فاطمی‌ها اظهار کرد: 1 میلیون و 931 هزار و 359 نسخه کتاب یعنی به ازای هر نفر 1/76 کتاب در کتابخانه های استان یزد موجود است.

وی افزود: 85 هزار و 712 نفر عضو کتابخانه های استان یزد هستند و همچنین 616 عضو نابینا نیز از خدمات کتابخانه های عمومی در یزد استفاده می کنند و تا کنون 1 میلیون و 180 هزار و 184 عنوان کتاب به امانت گرفته اند.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان یزد در هفته کتاب و کتابخوانی اذعان کرد: استان یزد در تمامی شاخص های کتابخانه ای اعم از تعداد کتابخانه، تعداد اعضا، تعداد نسخه های کتاب و دیگر موارد ذکر شده رتبه اول کشور را دارد.

دوست فاطمی ها همچنین در تشریح برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی گفت: بالغ بر 10 عنوان برنامه  شاخص توسط اداره کل کتابخانه های عمومی استان یزد به مناسبت بیست و چهارمین دوره تکریم مقام کتابداران و گفتمان کتابخوانی در دستور کار قرار گرفته و تعدادی از برنامه ها اجرا شده است.

وی افزود: چهارشنبه 26 آبان ماه ساعت 8 صبح مراسم تکریم کتابداران استان در تالار غدیر برگزار می شود.

دوست فاطمی ها از افتتاح کتابخانه روستایی نصرآباد و بازگشایی کتابخانه غدیر یزد خبر داد.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان یزد از بازگشایی کتابخانه شهید صدوقی و افتتاح بخش کودک کتابخانه مسجد امام حسین (ع) با حضور حجت الاسلام محمد صدوقی در شهرستان خاتم خبر داد.

دوست فاطمی ها عنوان کرد: ادای احترام به مقام شامخ شهیدان، دیدار با خانواده شهیدان یاوری و شفیعی از برنامه های انجام گرفته توسط نهاد کتابخانه های عمومی استان یزد است.

انتهای پیام/ ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری