Skip to Content

یک قاضی شورای حل اختلاف در یزد:


قاضی شورای حل اختلاف یزد بر ارتقاء اطلاعات عمومی و حقوقی جامعه با هدف پیشگیری از جرائم و آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد.

به گزارش یزدبانو به نقل از ایسنا، راضیه زارع در نشست مشاوران و نمایندگان بانوان ادارات کل استان یزد، ضمن تأکید بر ضرورت ارتقاء اطلاعات عمومی و حقوقی جامعه به ویژه شناساندن آسیب‌های رایج اجتماعی و جامعه زنان گفت: مسئله مورد اهمیت امروز جامعه، مراقبت و مواظبت از فرزندان با هدف کاستن آسیب‌های اجتماعی و روحی و اخلاقی جوانان و نوجوانان است.

وی اظهار کرد: باید فضای مراقبت والدین از فرزندان یک فضای مثبت، تعاملی و مبتنی بر اعتماد باشد تا فرزندان والدین خود را به عنوان اولین افراد در مواجهه با مشکلات فردی و اجتماعی خود انتخاب کنند. در بسیاری از حوادث رخ داده برای جوانان و نوجوانان، نیمی از تقصیر بر عهده والدین و به علت عدم دقت و نظارت صحیح بر فرزندان رخ داده است.

این مقام قضایی بر ضرورت افزایش آگاهی والدین از خطرات در کمین فرزندان تأکید کرد و گفت: باید فضای تربیتی خانواده به گونه‌ای شکل گیرد که فرزندان به محض احساس خطر یا مواجهه با هرگونه مشکلی ابتدا با والدین خود مشورت کنند.

وی با یادآوری حادثه تلخ دبیرستان غرب تهران، افزود: در این حادثه تلخ چنانچه یکی از دانش‌آموزان زودتر از این مشکل نزد خانواده خود پرده بر می‌داشت، شاید تعداد قربانی‌های این پرونده کمتر می‌شد.

معاون رییس شورای حل اختلاف یزد با اشاره به داشتن دسته چک از سوی برخی بانوان، گفت: تمام عواقب حقوقی و کیفری چک متوجه صاحب حساب و صادر کننده چک است و در این زمینه باید ضرورت دقت در صدور و امضای آن صورت گیرد. صدور چک‌های سفید امضاء و اعتماد و اطمینان بیشتر از حد به همسر و فرزندان برای در اختیار قرار دادن دسته چک، مشکلات فراوانی را برای برخی از بانوان دارای دسته چک ایجاد کرده است.
انتهای پیام/ش
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری