Skip to Content

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در یزد:


وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: امروز هم دشمن مدام بر حذف این قدرت پایدار و توان موشکی ایران تاکید می‌کند ولی مکرر تاکید شده که قدرت دفاعی ایران موضوعی نیست که بخواهیم در مورد آن حرف بزنیم و مذاکره کنیم.

به گزارش یزدبانو، امیر سرتیپ امیر حاتمی در نشست اداری استان یزد با بیان اینکه یزدی ها دائم در حال کار و تلاش جهادی هستند اظهار کرد: ما سربازان انقلاب اسلامی فدایی همه مردم هستیم و فرقی نمی کند کجا و با چه قومیت، فرهنگ و مذهبی باشند و این تنها یک حرف نیست.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای وزارت دفاع افزود: هر کجا یک ایرانی با مخاطره مواجه می شود بداند سربازان آن ها در نیروهای مسلح افتخار می کنند تا پای جان  از آن ها دفاع کنند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تا چند روز آینده به پنجمین دهه خود ورود پیدا می‌کند، تصریح کرد: ورود به دهه پنجاه یک مقطع مهمی برای کشور خواهد بود و بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری چهل سالگی انقلاب اوج بالندگی انقلاب است و شاید فلسفه هدف گذاری دشمن که گفت ما نمی گذاریم جمهوری اسلامی چهل سالگی خود را ببیند همین باشد.

امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به تلاش های دشمن برای براندازی نظام اسلامی ادامه داد: با اشعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی انقلاب شکل گرفت و مهم ترین دستاورد انقلاب هم همین است چراکه تحت استبدادی بودیم که تمام ارزش ها و سرمایه های دینی و ملی ما در دست داشت.

این مقام مسئول تاکید کرد: مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی به برکت مجاهدت امام راحل و همت شهدا تا به امروز باقی است و شاید ان هایی که با بهانه های عرصه های اقتصادی و رفاه جمهوری اسلامی را با گذشته ایران مقایسه کنند تعمدی دارند که بخواهند اهداف اصلی انقلاب را کم رنگ کنند.

وی با بیان اینکه حتما رفاه مردم برای مسئولان کشور یک هدف والا و از مسائل حیاتی کشور است ابراز کرد: اما رفاه موضوعی است که ذیل اهداف بلند انقلاب اسلامی تعریف شده است.

امیر سرتیپ حاتمی استقلال مردم ایران از ارکان مهم انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: که برای دشمن گران تمام شده و از هدف های دشمن برای مقابله با این نظام است و از روز اول انقلاب با تمام قوا برای گرفتن استقلال از مردم ایران تلاش کردند .

وی گفت: موقعیت جغرافیایی، منابع با ارزش، ایران را در موقعیتی قرار داده است که خواسته با ناخواسته آن بر مسیر تامین انرژی بسیاری از کشورها حاکم کرده است و همین باعث شده تا دیگر کشورها در موضوعات مختلف با ایزان درگیر باشند و این موضوع مربوط به امروز و دیروز نیست و ریشه در صدها سال پیش دارد.

قدرت موشکی ایران به‌هیچ‌عنوان قابل مذاکره نیست

وزیر دفاع اظهار داشت: ایران در جنگ جهانی اول و دوم اعلام بی طرفی کرد اما در هر دو جنگ ایران خسارت های فراوانی را متحمل شد پس اگر بنا به خواسته ما برای عدم درگیری بود که این خسارت ها اتفاق نمی فتاد، این موقعیت خاص، ایران را درگیر مسائل مختلف می کند که باید این موقعیت ها را به فرصت تبدیل شود والا دائم با این درگیزی ها مواجه هستیم.

حاتمی خاطرنشان کرد: برخی به گونه حرف می زنند که گویا ایران برای اهداف توسعه طلبان در منطقه حضوز پیدا کرده است در حالی که همه ایرانی ها چون بصیر و آگاه هستند به خوبی میدانند  که اگر ایران با تدبیر حکیمانه رهبر انقلاب در منطقه حضور نداشت امروز باید در مرزها و کوچه و پس کوچه های شهرهای ایران با داغش درگیر باشیم.

وی با بیان اینکه داعش علاوه بر اینکه مدعی دین و مال و جان مردم ایران بود بلکه ادعای «عراق و شام» تا خراسان ایران را شامل می شد تاکید کرد: وقتی خداوند نعمتی را عطا می کند باید قدرت حفظ این نعمت را هم داشت  و مردم ایزان به عنوان ملتی که هشت سال مقابل دشمن مقاومت کرد به خوبی می داند اگر از نعمت های خود دفاع نکند باید هزینه سنگینی را متقبل شوند.

حاتمی با اشاره به اینکه ایران امروز دارای یک قدرت راهبردی بالایی است و باید این قدرت حفظ شود ادامه داد:  امروز هم دشمن مدام بر حذف این قدرت پایدار و توان موشکی ایران تاکید می‌کند ولی مکرر تاکید شده که قدرت دفاعی ایران موضوعی نیست که بخواهیم در مورد آن حرف بزنیم و مذاکره کنیم.

تمام نیازهای نیروهای مسلح را در کشور تامین می‌کنیم

وی بیان کرد: ما قبل از انقلاب تنها 31 محصول آن هم با وابستگی تام و تمام تولید می‌کردیم ولی امروز در 751 خانواده محصول، تمام نیازهای نیروهای مسلح خود را تامین می‌کنیم و این خاری در چشم دشمنان انقلاب است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: ما مسیر حفاظت از صلح و امنیت کشور را با قدرت طی می‌کنیم و لازمه آن همین داشتن اقتدار نیروهای مسلح و تجهیزات دفاعی است.

حاتمی به تحریم‌های گسترده دشمنان اشاره کرد و دشمن مردم ما را به زحمت و سختی انداخته و ما کاملا در جریان مشکلات مردم هستیم بیان کرد: دشمن به دروغ بیان می‌کند که مردم هدف هستند در حالی که تمام هدف آنها فشار آوردن به مردم هم برای انتقام گرفتن از آنها به دلیل استقامتشان هم ناامیدکردن مردم است.

وی خاطرنشان کرد: ما روز اول انقلاب با داشتن بالاترین وابستگی وارد تحریم شدیم و بعد از آن جنگ به ما تحمیل شد ولی الان همین حوزه دفاعی ایران دارای بالاترین حد استقلال است و این می تواند یک الگو برای تمام بخش‌های کشور باشد.

90 درصد وابستگی صنعت خودرو به خارج کشور را همین الان می‌توانیم رفع کنیم

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به مشکلاتی که در حوزه صنعت خودرو کشور وجود دارد بیان کرد: همین خودروسازی ما که امروز به عنوان یک نقطه ضعف شناخته می‌شود، بررسی های لازم را انجام دادیم و مشخص شد که در حدود 35 درصد وابستگی زیادی داریم و تاکید شد که تنها در حوزه دفاع همین الان می‌توانیم 90 درصد این وابستگی را رفع کنیم.

حاتمی افزود: باز هم تاکید می‌کنم که این تهدید را باید به فرصت تبدیل کنیم و استقلال خود در عرصه‌های مختلف را به حدی بالا ببریم که هیچ کسی جرات نکند به ایران نگاه بد کرده و فشار به ملت ایران وارد کند.

وی با اشاره به مباحث مطرح شده در مورد آب یزد در این نشست تصریح کرد: تصمیم رئیس جمهور و دولت در مورد آب جدی است و عزم همه مسئولین جزم است و بالاترین کمک صندوق توسعه ملی به موضوع آب بوده و حتما اتفاق خوبی در حوزه آب استان یزد و کشور رخ می‌دهد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری