Skip to Content

رئیس کانون مداحان استان یزد:

قاطعانه بامداحان متخلف برخوردمی‌کنیم/قبل از ثبت نام در کلاس مداحی،استعلام بگیرند


رئیس کانون مداحان استان یزد گفت: خانواده ها ابتدا ازعلاقه و استعداد فرزند خود مطمئن شده و سپس فرزندان را در کلاس های مورد تائید کانون ثبت نام نمایند چرا که نمی توان تنها به صرف داشتن نام کلاس مداحی به آن ها اعتماد کرد و ضروری است قبل از ثبت نام دراین گونه کلاس ها، از کانون مداحان استعلام گرفته شود.

به گزارش یزدبانو به نقل از یزد امــــروز؛ با برگزاری انتخابات سومین دوره کانون مداحان استان یزد محمد حسین آبیاری با حداکثر آراء به عنوان رئیس کانون مداحان استان یزد انتخاب شد. برهمین اساس به سراغ وی رفته  تا از چند وچون وضعیت مداحی استان و برنامه های آینده اش جویا شویم.

 

بخش اول این مصاحبه چند روز قبل منتشر شد و اینک بخش پایانی آن را بخوانید؛
 

اصولا کانون مداحان از قدرت اجرایی لازم برای مقابله با آسیب های مداحی و مداحان خاطی برخوردار هست یا خیر؟


پشتوانه کانون مداحان حضرت آقا هستند بنابراین کانون قدرت برخورد با هر مداح خاطی را دارد کما اینکه در سال های اخیر به  واسطه طرح شکایت ازبرخی مداحان و محرز شدن جرم پس از بررسی های فراوان بسته به نوع جرم ، اقدامات قاطعی از تذکرلسانی تا ممنوع المنبر کردن صورت گرفته و در این زمینه با هیچکس تعارف نداریم اما نکته قابل  توجه این است که اگر موضوع شکایت  موارد خاص نباشد،ابتدا برای حل موضوع ابتدا گفتگو و مسالمت و اگر نتیجه ای حاصل نشود ارجاع به مراجع قضایی و منع منبر صورت می گیرد.

 

کانون در زمینه حمایت از بانوان مداح چه برنامه هایی را در نظر گرفته است؟

الحمدالله در زمینه بانوان دغدغه ها کمتر است چراکه سرکار خانم رفیعی با همت مضاعفی که با کمک همکارانشان صورت گرفته در زمینه جذب، آموزش ونظارت بر عملکرد بانوان مداح موفقیت های زیادی کسب کنند که البته همت و دلسوزی خود بانوان مداح استان نیز بی تاثیر نبوده است.

 


اخیرا در جای جای شهر تبلیغات برگزاری کلاس های مداحی مشاهده می شود که بعضا اساتید آن صاحب نام و نشانی در این رشته نیستند در زمینه  نظارت بر این کلاس ها چه اقداماتی صورت گرفته است؟


امروزه مداحی از یک طرف به علت علاقه مردم به خاندان نبوت واز طرف دیگر شهرت و اعتباری که در جامعه دارد طرفداران زیادی داشته و برخی خانواده ها برای رسیدن به این مهم، فرزندان خود را راهی کلاس های مداحی می کنند کما اینکه باید ابتدا ازعلاقه و استعداد فرزند خود مطمئن شده و سپس فرزندان را در کلاس های مورد تائید کانون ثبت نام نمایند چرا که نمی توان تنها به صرف داشتن نام کلاس مداحی به آن ها اعتماد کرد و ضروری است  قبل از ثبت نام دراین گونه  کلاس ها، از کانون مداحان استعلام گرفته شود.

 


لطفا بفرمایید منابع مالی کانون از کجا تامین می شود و جنابعالی از بابت ریاست آن چقدرحقوق می گیرید؟

حقوق پرداخت کردم اما یک ریال دریافت نکردم، حتی 3 سال پیش سه میلیون تومان از جیب دادم وهنوز این مبلغ برگردانده نشده است. جالب است بدانید  کانون برای پوشش هزینه های خود تقریبا هیچ بودجه ای ندارد چه برسد به اینکه  بخواهد حقوق پرداخت کند . انسان در تحیر می ماند که چگونه برای یک ورزش میلیاردها تومان  هزینه می شود بدون کوچکترین فایده  و اثربرای رشد جامعه اما وقتی  حرف از بودجه برای کارهای فرهنگی می شود اولین و آخرین حرفی که بر سر زبان مسئولین می آید« بودجه نیست» است و نتیجه این کم کاری ها بروز ناهنجاری های اجتماعی نظیر فقر فرهنگی ،بد حجابی، طلاق، عدم پایبندی به اخلاق و موارد متععد دیگر در جامعه می باشد.


 مردم از چه طریقی می توانند با کانون در ارتباط باشند؟

مردم عزیز استان می توانند به صورت حضوری در روزهای زوج از ساعت 9 تا 12به دفتر کانون  مداحان استان یزد واقع در بلوار شهید پاکنژاد طبقه اول سازمان تبلیغات اسلامی استان، مراجعه و یا از طریق شماره تلفن «37257337» و آدرس الکترونیکی« www. Madahanyazd.ir »به صورت غیر حضوری با کانون در ارتباط باشند و نقطه نظرات ،پیشنهادات ، انتقادات و حتی شکایات خود را مطرح کنند.

 

و اما سخن آخر؟ ازهمه بردران و خواهران مادح اهل بیت درخواست دارم که با تعامل سازنده ، کانون مداحان استان را که به تک تک این عزیزان تعلق دارد در دستیابی به اهداف یاری کنند وهمچنین از مردم و خیرین نیک اندیش استان می خواهم که  این تشکال غیر دولتی را در بعد مالی مورد حمایت قرارداداه  تا هم باقیات و صالحاتی برای خود به جای گذاشته و هم به رشد معنوی و فکری استان خود کمکی کرده باشند . واقعا برای دارالعباده عیب است که در آن بدحجابی، طلاق، نزاع، کلاهبرداری و آسیب هایی از این دست وجود داشته باشد چرا که یزد در روزگاران نه چندان دور به شهر مردمان درست کردار و نیک اندیش و امانت دار شهره و زبانزد بوده و ازهمه کسانی که دست خیری به سمت آنان دراز شده تا باری از دوششان بردارد عاجزانه تقاضا دارم با رفتارهای نسنجیده ودادن جواب نا ثواب به کار نیک دیگران، راه خیرخواهی و مهرورزی را نبندند و از همه دستگاه های فرهنگی که دغدغه فرهنگ استان را دارا هستند تمنا دارم تا با تعامل بیشترو دراختیار گذاردن امکانات، گامی در راستای پاسداشت ارزش ها بردارند. 

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری