Skip to Content

مسئول بسیج بانوان مهریز:


مسئول بسیج بانوان مهریز گفت: علت کمرنگ شدن پوشش اسلامی در جامعه ناشی از فقر فرهنگی است.

به گزارش یزدبانو؛ عزت السادات کارآموز، یکی از فرهنگیان بازنشسته مهریز است که در طول خدمت خود در آموزش و پرورش به عنوان معلم پرورشی در مدارس دخترانه فعالیت می کرد و طی چند سال اخیر مسئولیت قشر بسیج بانوان شهرستان مهریز را پذیرفته است و در این حوزه خدمت می کند. خبرنگار صبح مهریز با وی درخصوص موضوع عفاف و حجاب گفتگویی ترتیب داده است که در ادامه می خوانید:

کارآموز علت کمرنگ شدن پوشش اسلامی و شیوع مانتوهای کوتاه و بی دکمه را فقر فرهنگی دانست و گفت: برخی از بانوان استطاعت خرید چادر و مانتوی با کیفیت و پوشیده را ندارند و می توان گفت یکی از علل روی آوردن بانوان به مانتو و شال های ارزان قیمت، فقر و نداشتن توان مالی است. 

سوغات گردشگران برای مردم مهریز

وی با بیان اینکه برخی از گردشگرانی که به مهریز و مناطق ییلاقی این شهرستان سفر می کنند، بدحجابی را ترویج می دهند گفت: بانوانی که در این شهرستان مذهبی و سنتی حضور پیدا می کنند به ویژه در فصل گرما پوشش اسلامی خود را رعایت نمی کنند و مردان نیز متاسفانه با پوشیدن شلوارک حیا و عفاف را زیر سوال می برند و این موارد بیشتر در پارک ها به چشم می خورد و لزوم توجه متولیان امر به این موضوع احساس می شود.  

دست هایی شیطانی در کار است

این فرهنگی بازنشسته علت گرایش این افراد به مدهای مبتذل و فرهنگ غرب را رواج ماهواره در جامعه و کانال ها و سایت های مخرب دانست و گفت: متاسفانه دست هایی شیطانی در کار است و افرادی در جامعه هستند که با خرید ماهواره و عضویت در سایت ها و کانال های مستهجن و ضد ارزشی، از ارزش های دینی و الهی فاصله گرفته و رفته رفته از حیا، عفاف و حجاب دوری می کنند و در ادامه کودکان و نوجوانان نیز که در معرض این معضلات قرار می گیرند به بلوغ زودرس رسیده و در جامعه دچار مشکلات بسیاری می شوند.

ترویج عفاف و حجاب باید مستمر باشد

وی با ارائه گزارشی از عملکرد قشر بسیج بانوان خاطرنشان کرد: برگزاری نشست های متعدد با مسئولین و فرماندار و نیز کارگروه امور بانوان فرمانداری مهریز درخصوص عفاف و حجاب و ایده پردازی و ارائه راهکار برای رفع این معضل اجتماعی و نیز برگزاری تجمع بزرگ عفاف و حجاب از برنامه های این قشر در سال جاری بوده است.

کارآموز ادامه داد: کارهای موثری صورت گرفته است؛ لیکن به علت مستمر و مداوم نبودن این برنامه ها به زودی هشدارها و راهکارهایی که ارائه می شود از ذهن و خاطر والدین و بانوان، پاک می شود.

مسئول قشر بسیج بانوان مهریز خاطرنشان کرد: برای تاثیرگذاری هر چه بهتر موضوع ترویج فرهنگ عفاف و حجاب ضرورت دارد این برنامه ها در طول سال و به صورت مستمر برگزار شود و در این راستا، اگر مسئولین ما را یاری کنند و درخصوص ترویج عفاف و حجاب در ادارات همت کنند، نتیجه مطلوبی خواهد داشت.

قانون گزینش معلمان تغییر کرده است

کارآموز یکی از طرح های قشر بسیج بانوان را موضوع عفاف و حجاب در مدارس عنوان کرد و افزود: معلمان مدارس که خواه ناخواه الگوی دانش آموزان قرار می گیرند باید نسبت به حفظ حجاب و رعایت پوشش اسلامی توجه کافی داشته باشند.

وی با مقایسه وضعیت گزینش و استخدام معلم در گذشته و حال حاضر گفت: قانون گزینش معلمان و مدرسان تغییر کرده است و در گذشته یکی از مسائلی که برای استخدام معلم لحاظ می شد، دینداری و تدین معلمان و نیز موضوع ظاهر و پوشش اسلامی بود که متاسفانه  در حال حاضر این ضرورت ها کمرنگ شده است و برخی از معلمان مدارس این مسائل را رعایت نمی کنند.

دولت می تواند در رفع  بدحجابی موثر باشد

این مسئول به سهم دولت در کاهش این معضلات اشاره کرد و گفت: دولت در نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحت لوای ولایت، با حل مشکلات اقتصادی و نیز اشاعه فرهنگ حجاب و عفاف می تواند گام های موثری بردارد. در بحث امر به معروف و نهی از منکر نیز ضعیف و منفعل عمل کرده ایم و باید این مقوله در اولویت امور قرار گیرد.

حجاب فریضه ای شرعی و دینی است

کارآموز در پاسخ به سوال خبرنگار صبح مهریز در مورد ماهیت مقوله حجاب و عفاف خاطرنشان کرد: حجاب و عفاف مسئله ای کاملاً شرعی و مذهبی است و نباید از این فریضه سوء استفاده کرد و آن را به مسائل سیاسی کشاند.

وی گفت: کمپین هایی که برای کمرنگ شدن مظاهر اسلامی در کشور ایران توسط افراد ضد انقلاب از آن سوی مرزها راه اندازی می شود، غیر قانونی و غیر انسانی است و از این موضوع بهره برداری سیاسی می کنند؛ در حالی که موضوع حجاب و ترویج حیا و عفاف از مظاهر دینی و یکی از نشانه های مسلمانی است.

از دیگر راهکارهایی که کارآموز برای رفع معضل بدحجابی مطرح کرد، می توان به آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به خیاطان، تولید کنندگان و فروشندگان پوشاک و فعالان این عرصه؛ همچنین تالیف کتاب تفسیر آیات قرآن درخصوص حجاب برای دانش آموزان اشاره کرد. 

انتهای پیام/ج
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری