Skip to Content

مدیر مرکز ملی تحقیقات و مطالعات باروری ابرها:


مدیر مرکز ملی تحقیقات و مطالعات باروری ابرها گفت: امسال بر طبق برنامه‌ها و با استفاده از پهباد برنامه‌هایمان را بابت بارورسازی ابرها اجرا خواهیم کرد، اما در فعلاً در استان یزد بارورسازی ابرها انجام نمی‌شود.

 

به گزارش یزدبانو؛ مدیر مرکز ملی تحقیقات و مطالعات باروری ابرها در گفتگو با خبرنگار یزدبانو با بیان اینکه امسال بارورسازی ابرها بیشتر با استفاده از پهباد انجام می‌شود، اظهار کرد: ازلحاظ تجهیزات کاملاً آماده‌ایم تا بارورسازی ابرها را انجام دهیم و در برخی استان‌ها نیز این برنامه به‌صورت تست عملیاتی در حال انجام است.

فرید گلکار در رابطه با وضعیت باروری ابرها در استان یزد، خاطرنشان کرد: در استان یزد نیز تجهیزاتمان را برای باروری ابرها آماده کرده‌ایم ولی فعلاً در استان یزد به خاطر آنکه شرایط جوی مناسب نبوده، باروری ابرها انجام نمی‌شود؛ البته یک سری مشکلات اداری نیز در این زمینه وجود دارد.

وی ادامه داد: در استان‌هایی که شرایط جوی خوبی حاکم بوده است، عملیات آزمایشی با استفاده از پهباد را انجام داده‌ایم.

این مقام مسئول با بیان اینکه آخرین بار در استان یزد در سال 95 تعداد 2 پرواز برای بارورسازی ابرها داشته‌ایم، تصریح کرد: اینکه الآن ابر به استان یزد نمی‌آید مقصر آن ما نیستیم؛ گاهی اوقات حرف‌هایی در مورد عدم بارندگی زده می‌شود که غیرمنطقی است؛ در این زمینه نیاز هست که اطلاع‌رسانی، فرهنگ‌سازی و آگاهی صورت گیرد.

 انتهای پیام/3857
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری