Skip to Content

رئیس هيات نجات‌غریق و غواصي استان يزد:


رئیس هيات نجات‌غریق و غواصي استان يزد با اشاره به اينكه آب 95 درصد استخرهاي استان يزد سالم است، گفت: ميزان استقبال بانوان از فضاي آبي بيشتر از مردان است.

يزدبانو؛ رئیس هيات نجات‌غریق و غواصي استان يزد در گفتگو با خبرنگار يزدبانو در رابطه با برنامه‌های هیات نجات‌غریق و غواصی استان در سال جاری اظهار کرد: از شاخص‌ترین برنامه هیئت در سال برگزاري کلاس آموزشي با حضور 75 نفر از مديران اماكن آبي و با سرفصل‌های مختلف بود؛ البته کلاس بازآموزی ناجیان باهدف آشنايي ناجيان با آخرین روش‌های نجات‌غریق و فنون نجات در آينده نزديك برگزار خواهد شد.

محمدرضا محمدي نيا ادامه داد: شرکت در مسابقات کشوری قهرمانی کیش در اردیبهشت‌ماه، برگزاری مسابقات انتخابی در رده سنی جوانان، شرکت در مسابقات منطقه ۵ برای آقایان و کسب مقام سوم ازجمله برنامه‌های هیات در سال جاری در بخش مسابقات بوده است.

اين مقام مسئول با اشاره به فعالیت‌های انجام‌گرفته در بخش آموزش ادامه داد: برگزاری کلاس درجه ۲ با حضور ۴۰ نفر از بانوان در مردادماه، برگزاری کلاس درجه ۲ آقایان با شرکت ۲۸ نفر در مردادماه و برگزاری کلاس‌های درجه‌یک و ارتقاء آقایان و خانم‌ها در مردادماه با شرکت 30 نفر ازجمله برنامه‌های هیات در سال جاری بوده است.

وی با اشاره به اینکه در بخش بازدیدهای دوره‌ای که از وظایف هیات نجات‌غریق و غواصی است، پنج مرحله بازدید از استخرهای استان در سراسر استان صورت گرفته است، اذعان کرد: گزارش این بازدیدها به رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان‌ها و مدیرکل ورزش استان ارائه شد تا در صورت لزوم جهت رفع ایراد و اشکالاتی که وجود داشته است، اقدام شود.

رئیس هیات نجات‌غریق و غواصی استان برگزاری مانور امداد و نجات در کلیه استخرهای استان را ازجمله برنامه‌های هیات در سال جاری عنوان کرد و افزود: در این مانور که با حضور مدرسان آقا و خانم برگزار شد، ناجیان با فنون و نکات علمی روز درزمینهٔ امداد و نجات آشنا شدند.

محمدی نیا برگزاری همایش مدیران و ناجیان استخرها در خردادماه با حضور ۷۰ نفر، برگزاری مراسم ادای سوگند 70 نفر از کمک ناجیان و ناجیان درجه ۲ با حضور مدیرکل ورزش و خانواده معظم شهدای غواص، برگزاری جلسه هماهنگی با رئیس و نواب رئیس هيات‌های شهرستان‌های استان، برگزاری جلسه با رئیس فدراسیون نجات‌غریق در تهران و ارائه درخواست و نیازها در بخش امکانات سخت‌افزاری نجات‌غریق، برگزاری کلاس مدیریت استخر با حضور مدیران استخرهای زن و مرد در دی‌ماه گذشته و با حدود ۷۰ نفر از مدیران سراسر استان، در حال حاضر برگزاری کلاس درجه 2 با 20 شرکت‌کننده را از دیگر برنامه‌های اجراشده توسط هیات نجات‌غریق و غواصی استان یزد بیان کرد.

وی در رابطه با برنامه‌های هیات در مدت باقیمانده از سال جاری خاطرنشان مرد: 12 بهمن‌ماه کلاس‌های بازآموزی ماه در بخش خانم‌ها و آقایان در استخر بانوان کوثر و استخر عدالت برای کلیه ناجیان فعال برگزار خواهیم کرد؛ تمام ناجیان موظف هستند در این کلاس ۸ ساعته شرکت کنند.

محمدی نیا افزود: جلسه‌ای با مسئول هیئت ورزشی دانش‌آموزی باهدف رشد و توسعه ورزش نجات‌غریق در بین دانش‌آموزان داشته‌ایم و قرار است مسابقات نجات‌غریق را در اواخر اسفندماه در بخش دانش‌آموزی برگزار کنیم.

2 استخر شنا ويژه بانوان داريم

وي در رابطه با ايمني اماكن شناهاي استان خاطرنشان كرد: تامي اماكن آبي استان زير نظر هیات نجات‌غریق درزمینهٔ استانداردهايي كه ازلحاظ تعداد ناجي، داشتن وسايل امداد و نجات و دیگر امكانات ايمني لازم براي اماكن آبي حساسيت ويژه‌اي به خرج مي‌دهد؛ طي سال جاري پنج مرحله بازديد در اين زمينه داشته‌ايم.

اين مقام مسئول در مورد نظارت بر وضعيت بهداشت اماكن آبي اظهار كرد: شبكه بهداشت شهرستان‌ها در اين زمينه با هيات همكاري دارند و به‌طور ماهيانه شرايط آب را ازنظر سلامت كنترل می‌کنند.

وي با اشاره به اظهارات اخير كارشناس مسئول مركز بهداشت يزد مبني بر سالم بودن 95 درصد نمونه‌های گرفته‌شده از استخرهاي استان، اذعان كرد: به مردم استان يزد اين نويد را مي‌دهيم كه با اطمينان خاطر از 30 فضاي آبي استان استفاده كنند.

محمدی نیا تعداد فضاي آبي ويژه بانوان را 2 استخر شنا برشمرد و افزود: 2 استخر مهتاب و كوثر در شهر يزد به بانوان اختصاص دارد اما اكثر استخرهای ديگر، سانس بانوان دارند.

رئیس هیات نجات‌غریق و غواصی استان میزان استقبال مردم از ورزش‌های آبی را خوب ارزيابي كرد و افزود: با توجه به فرهنگ‌سازی‌هایی که انجام شده است و با توجه به افزوده شدن تعداد استخرها و اماکن آبی استقبال مردم بیشتر از گذشته شده است؛ خانواده‌ها و مخصوصاً بانوان در بخش‌هاي آب‌درماني، يادگيري شنا، تفريح آبي استقبال خوبي صورت گرفته است.

انتهاي پيام/3857
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری