Skip to Content

رئیس شورای اسلامی شهر یزد مطرح کرد


عمده دلیل مشکلات حاشیه نشینی در شهر یزد، وجود فرهنگ ها و آداب مختلف در کنار یکدیگر است که همین موضوع موجب ایجاد اختلاف و تناقض در فرهنگ می‌شود.

به گزارش یزدبانو؛ رئیس شورای اسلامی شهر یزد در خصوص موضوع حاشیه نشینی در شهر یزد با خبرنگار یزدآوا به گفتگو پرداخت.


غلامعلی سفید در ابتدای سخنان خود به جمعیت 10 درصدی حاشیه نشینان در شهر یزد اشاره و اظهار کرد: 30 درصد از وسعت شهر یزد به حاشیه نشینان اختصاص دارد. از عمده دلایل حاشیه نشینی عدم فعالیت کاری افراد در محل سکونت خود، رکود اقتصاد در روستاها، که خود موجب مهاجرت افراد از روستاها به داخل شهر می‌شود که هر مهاجر فرهنگ و سنت خاص خود را به همراه می‌آورد.


وی ادامه داد: یزدی‌ها از انتخاب شغل های سخت پرهیز می‌کنند و همین باعث شده تا افراد غیر بومی به فعالیت های سخت در شهر یزد بپردازند و جایگزین افراد بومی شوند. ورود و فعالیت اتباع بیگانه در شهرها را می‌توان علل دیگر گسترش حاشیه نشینی دانست.


سفید بیان داشت: برای جلوگیری از حاشیه نشین شدن افراد در شهر باید به دنبال منشأ آن بود تا بتوان به راحتی این موضوع را مدیریت کرد و از هزینه های گزاف مربوط به حاشیه نشینان کاست که به نظر بنده اگر از ورود افراد غیر بومی به داخل شهرها جلوگیری شود تا حد زیادی این مشکلات قابل حل می‌باشد.


وی افزود: جمعیت حاشیه نشینی یزد را اتباع بیگانه، افرادی از استان ها و شهرهای دیگر و عده ای از مردمان خود شهر یزد تشکیل می‌دهد و باید متذکر شد که عده ای از افراد حاشیه نشین تعلق به همان محل دارند که این افراد از قدیم به امور کشاورزی و زراعی می‌پرداختند و افرادی با اصالت هستند.


رئیس شورای اسلامی شهر یزد در ادامه عنوان کرد: عمده دلیل مشکلات حاشیه نشینی در شهر یزد، وجود فرهنگ ها و آداب مختلف در کنار یکدیگر است که همین موضوع موجب ایجاد اختلاف و تناقض در فرهنگ می‌شود. شورای اسلامی شهر یزد به موضوع حاشیه نشینی توجه ویژه ای دارد که نمونه آن را می‌توان محله اسکان یزد دانست که از جهت بهداشت، خیابان کشی، اشتغال، مشارکت مردم در آبادی محل، نسبت به گذشته وضعیتی مطلوب پیدا کرده است و ایجاد فضای سبز و تفریحی، بررسی اسناد مالکیت اراضی در دستور کار قرار گرفته شده است که حضور یک تیم فعال تحت نظارت وزارت بهداشت با همکاری شهرداری یزد و خود افراد محله در انجام این اتفاق بسیار خوب، تاثیر به سزایی داشته است و امیدواریم با همکاری شهرداری در سایر مناطق حاشیه ای، مشکلات حل شود.


وی تصریح کرد: طبق جلسه ای که با سازمان آب منطقه ای برگزار شد قرار بر این شد تا زمینی برای تامین آب این مناطق منظور شود و ان‌شاءالله مشکلات آب آشامیدنی حاشیه نشینان در آینده حل خواهد شد.


سفید، به مشکلات امنیتی حاشیه نشینان اشاره و مطرح کرد: گردهمایی افراد مختلف با فرهنگ، آداب، مذهب و سنت های گوناگون در حواشی شهر، موجب اختلافات و ناامنی هایی می‌شود که به زودی شاهد استقرار نیروی انتظامی برای ایجاد نظم و جلوگیری از درگیری و جرایم دیگر در آن محل خواهیم بود. لازم به ذکر است  که شهرداری یزد همواره در حال برنامه ریزی و پیگیری فضای سبز، ایجاد و بازسازی معابر، خیابان کشی و سایر خدمات رفاهی به این عزیزان هست.


وی در پایان گفت: در سال جدید اعتبارات بسیار خوبی نسبت به سال گذشته برای مناطق محروم اختصاص یافته است و خوشبختانه توان مسئولین شهر ما برای بررسی و حل این مشکلات بسیار بالا است اما برای افزایش سرعت در این روند، همت و مشارکت مردم حرف اول را می‌زند.

 

انتهای پیام / ا.م
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری