Skip to Content

کارشناس مذهبی حوزه علمیه خاتم:


کارشناس مذهبی حوزه علمیه خاتم گفت: حجاب وعفت زن همواره خاکریز ومانعی بزرگ در برابر موج وسوسه ها وکج روی هاست بنابراین نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف می تواند لازمه حفظ سلامت روانی جامعه را به دست آورد.

به گزارش یزدبانو، کارشناس مذهبی حوزه علمیه خواهران خاتم در گفتگو با خبرنگار طنین خاتم اظهار داشت:حجاب و پوشش در تمام ادیان و مذاهب دارای جایگاه خاصی است و یکی از دلایل اساسی آن، این است که حجاب و عفاف یک امر فطری است، داستان حضرت آدم و حوا فطری بودن پوشش را اثبات می‌کند. 

زهرا سلیمان زاده گفت: برای ارتقاء، ترویج و صیانت از فرهنگ حجاب و عفاف آموزش‌های بنیادی و مستمر در سطوح مختلف مجموعه‌های جامعه شامل خانواده، مدرسه، دانشگاه و اجتماع، در قالب برنامه‌های پر محتوا،تاثیر گذار و زمانبندی شده در کوتاه مدت و دراز مدت انجام پذیرد و از پرداخت هر نوع هزینه‌ای هم نباید دریغ کرد.

وی درادامه جهل و نادانی نسبت به حقیقت و جایگاه حجاب،غفلت،عناد و لجاجت را سه عامل ترویج بد حجابی در جامعه عنوان و خاطر نشان کرد: مسئولین و کارشناسان امر باید با تقویت ایمان و اعتقاد دینی، احیاء فرهنگ اصیل اسلامی و شناساندن و معرفی الگوهای والا در زمینه ی حجاب جامعه را به سمت یک جامعه اسلامی سوق دهند..

کارشناس مذهبی شهرستان گفت: مسئله حجاب یک کار فرهنگی زمان‌ براست و نیازمند وقت و کار زیاد و هزینه است.بنابراین برای حل این مشکل باید یک برنامه ریزی عظیم فرهنگی داشته باشیم و از مدارس ابتدایی، دبیرستان و دانشگاه‌ها باید کار را آغاز کنیم.

سلیمان زاده اظهار داشت: حجاب وعفت زن همواره خاکریز ومانعی بزرگ در برابر موج وسوسه ها وکج روی هاست بنابراین نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف  میتواند لازمه حفظ سلامت روانی جامعه را به دست آورد.

انتهای پیام/ک
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری