Skip to Content

مسئولینی که پاسخگوی معترضان فرهنگی نبودند!

فرهنگیان متحصن یزدی:حقمان را ندهید مدرسه تعطیل می شود+ تصاویر


معلمان یزدی لحظاتی پیش با تحصن در مقابل اداره کل آموزش و پرورش یزد می گویند، کارمندان دولتی که در سایر ادارات دولتی کار می کنند بعضا تا دو برابر فرهنگیان حقوق دریافت می کنند. این بی عدالتی است و ما تنها به دنبال مطالبه حقوق خود هستیم.

به گزارش یزدبانو به نقل از عصر فرهنگ، ماجرا از آنجا کلید خورد که تصاویر فیش های حقوقی که ادعا می شد متعلق به کارمندان نهادهای دولتی است، به مدد نرم افزارهای پیام رسان موبایلی بین فرهنگیان به سرعت منتشر شد. این فیش ها که افزایش حقوق 40 تا 70 درصدی را نسبت به سال های قبل نشان می داد آتش اعتراضات معلمین را شعله ور کرد.

 

در آن برهه فرهنگیان با طرح این سوال که چرا، معلمین باید از افزایش حقوق بی بهره باشند و بار کاهش قیمت نفت و فروش فقط بر دوش آن ها تحمیل شود دست به اعتراضات گسترده و تحصن های کشوری زدند. اکنون که مجلس مشغول بررسی لایحه بودجه 94 است این اعتراضات رنگ جدی تری به خود گرفته است.

 

هفته گذشته در مرحله اول این اعتراضات سراسری، صبح سوم اسفند ماه معلمین از حضور در کلاس ها خودداری کردند.

 

بعد از گذشت یک هفته بنابر این شد که معلمین پایتخت در مقابل مجلس شورای اسلامی و معلمین مراکز استان ها در مقابل ادارات کل آموزش و پرورش تجمع کنند.

 

در همین راستا فرهنگیان استان یزد هم همگام با همکاران خود در سراسر کشور در مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، واقع در بلوار شهید پاکنژاد دست به تجمع زدند.

 

معلمین حاضر در این تحصن می گویند، کارمندان دولتی که در سایر ادارات دولتی کار می کنند بعضا تا دو برابر فرهنگیان حقوق دریافت می کنند. این بی عدالتی است و ما تنها به دنبال مطالبه حقوق خود هستیم.

 

 گفتنی است تا لحظه مخابره خبر هیچ یک از مسئولین در جمع معترضان حضور نیافته اند.


انتهای پیام/صLoading the player...رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری