Skip to Content

(1)گزارش مشروح نشست 9 دی/ مدیر كل سیاسی و انتخابات استانداری یزد

فرمایشات رهبری به دارالعباده بازخوانی شود/ ضرورت تعیین نهایی روز یزد


مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری یزد در نشست هماهنگی مناسبت های تاریخی 9 و 12 دی گفت : تعیین روز یزد بر اساس یکی از دو مناسبت دهم فروردین و 12 دی هر چه زودتر نهایی شود و فرمایشات رهبری در سفر به استان دارالعباده بازخوانی شود.

به گزارش خبرنگار یزدبانو، سعید عبداللهی در اولین نشست هماهنگی و برنامه ریزی حماسه یوم الله 9 دی که در سالن جلسات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد برگزار شد با گرامیداشت ایام ماه صفر و اربعین حسینی، از اعضای جلسه که قریب به 25 روز مانده به 9 دی در این باره تصمیم گیری می کنند تقدیر کرد و روز دانشجو روز نشان دادن نقش استکبارستیزی دانشجویان با اهدای جان را یادآور شد.عبداللهی افزود : باید فلسفه گرامیداشت این یوم الله را بدانیم  و  به توصیه های رهبر انقلاب به صورت عملی بپردازیم زیرا مسلمان واقعی درعمل سنجیده می شود.

وی تصریح کرد : نمی توان در خانه نشست  و علم حمایت از رهبری  و آرمان های انقلاب اسلامی را بلند کرد و باید ببینیم در 9  و 12 دی چه اتفاقی افتاد.وی افزود : در زمان انقلاب مردم برای تبعیت از امام خمینی(ره) قیام کردند  و در جنگ هشت ساله در برابر دشمن حضور یافتند و امروز بعد از دوران دفاع مقدس باید با بصیرت پیش رفت.

مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری یزد در ادامه گفت :  بصیرت واقعیتی است که اگر غافل شویم جمع کردنش مشکل است و
رهبری نیز دراین باره فرمودند دانشجویان بنشینند و بر اساس عقلانیت به آن بپردازند.

عبداللهی  با خاطرنشان کردن این مطلب که ماهواره ها  با موجها  و تبلیغات سوئی که دارند نقش خود را دارند اظهار داشت: بیشتر از هر چیز نیازمند همبستگی هستیم که دشمنان بر خلاف آن عمل می کنند خیلی باید دقت داشته باشید و هر کس وظیفه خودش را بداند.*ضررت بازخوانی فرمایشات رهبری در سفر به یزد
وی با یادآور شدن 10 فروردین  و درخشش یزدی ها  و روز 12 دی روز سفر رهبر انقلاب  به استان یزد  و اینکه یکی از این دو روز رسما باید به عنوان روز یزد اعلام شود اضافه کرد : یکی از مباحث سفر تاریخی پروژه های عمرانی  بود که 100 درصد اعتبارات و پروژه ها اجرایی شده است.

این مقام مسئوول به بخش دوم سفر معنوی رهبری  و سخنرانیهایی بسیار پرمحتوا که با نخبگان حوزویان دانشجویان داشتند اشاره کرد و توصیه نمود : همه دستگاهها ی ذیربط به توصیه هایی که رهبری برای استان داشتند بپردازند و از جمله  پایلوت نقشه مهندسی فرهنگی استان یزد اجراشود.

عبداللهی حماسه 9 دی را اعلام عمومی در کل کشور دانست و اذعان کرد : این کشور از همه آسیبها مصون بماند و نمی توان شعار داد و دنبال زندگی روزمره بود و پنج  تا شبکه زیر نظر انگلستان  تفرقه ایجاد می کنند.

وی بازخوانی کامل از تأکیدات رهبری  چه  در دارالعباده  و چه  سایر اجتماعات ایشان را یک ضرورت خواند و تصریح کرد :
در دارالعباده یک  برندهایی را داشتیم  و مردم یزد به عنوان مردمی کم توقع، امانتدار و سخت کوشند و آسیبهایی که در کشور وجود داشته مال قبل بوده است و به خودمون نگاه کنیم چقدراین ارزشها باعث می شد که به یزدی ها اعتماد کنند.

وی در پایان با اظهار تأسف نسبت به آسیب در بخش سبک زندگی، مهاجرت ها را  باعث ورود فرهنگ وارداتی به دارالعباده دانست و خاطر نشان کرد : یادمان باشد فرمایشات رهبری  و نقش مهندسی فرهنگی  و سخت افزاری معماری یزد را که در بعد نرم افزاری " آداب  و رسوم" دور از شأن ماست  که وقت اذان کسی در حال خرید باشد و بیاییم در تبعیت به نحو مطلوب کار کنیم .

***

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی : فتنه 88 توطئه دشمن در براندازی نظام اسلامی بود
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان که ریاست سومین سالگرد بزرگداشت حماسه 9 دی را در سطح استان داراست در اولین نشست هماهنگی 9 و 12 دی، پیشاپیش فرارسیدن اربعین حسینی را تسلیت گفت و افزود : پس از حماسه 9 دی سال 88، این روز به عنوان روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نامگذاری شده است.


حجت الااسلام  محمد فخرالدینی اظهار داشت : انقلاب اسلامی یکی از موهبت های الهی است که نصیب ملت ایران شد و ما در طول این سی و شش سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد حوادث گوناگونی از جمله هشت سال دفاع مقدس بوده ایم که دشمنان در پی نابودی این انقلاب به مرز و بوم ما حمله ور شدند.
وی تصریح کرد : یکی از برنامه های اخیر دشمنان در براندازی جمهوری اسلامی،  فتنه 88 بود که با حضور مردم در در حماسه 9  دی خنثی شد.
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد در تعریف « فتنه» گفت : فتنه  یعنی فردی خودش را به عنوان دوست مطرح می کند و مطالب ضد ارزش و دینی را مطرح می کند و هر سال شورای هماهنگی تبلغیات اسلامی ستادهایی را تشکیل می دهد.
حجت الاسلام فخرالدینی تصریح کرد : هفته بصیرت فرصت مناسبی است تا کمیته های این ستاد، مخاطبان خود را نسبت به جریان فتنه اگاه کنند.
وی افزود : بر اساس دستور قرآنی باید ایام الله را گرامی بداریم و حماسه 9 دی نیز یکی از ایام اللهی است که بر اساس سفارش رهبر انقلاب باید زنده نگهداشته شود.


***
معاون شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی : بزرگداشت 9 دی تعظیم شعائر الهی است
سعید زارع در ادامه  نشست هماهنگی دو مناسبت نهم و 12 دی با یاداوری سالروز حماسه 9 دی که روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نامگذاری شده است؛ برخی از مصداق های بی بصیرتی در طول تاریخ را از جمله کشتن هابیل توسط قابیل، به چاه انداختن یوسف(ع)، به شهادت رساندن امام حسین(ع) و یارانش و ... را برشمرد و گفت : ولایت واقعیت مظلوم همیشه تاریخ است.
وی تصریح کرد :  بزرگدشت 9 دی به منزله تعظیم شعائر اسلامی و تحقق منویات ولی فقیه زمان در بصیرت افزایی و شناخت دشمن در حفظ ارزشهای نظام اسلامی است.


این مسؤول در ادامه اظهار داشت : کسانی که به دنبال کمرنگ کردن فتنه 88 هستند و قصد فراموشی آن را بین آحاد مردم دارند یا گرفتار دامان استکبار شدند و یا الفبای سیاسی آن را بلد نیستند.
زارع تصریح کرد : آنها طمع به وعده های آمریکا و انگلیس بستند و این تنها نقطه کور آنهاست و حماسه 9 دی اقتدار معنوی و قدرت معنوی نظام را به نمایش گذاشت و قدرت ملی ما را بازیابی نمود.
وی با اشاره به اینکه محور برنامه های 9 دی تبیینی و تحلیلی است و روز 9 دی به عنوان روز بصیرت و میثاق امت باولایت نامگذاری شده است حماسه عاشورایی 9 دی را حرکتی بزرگ و خارج از قدرتهای انسانی دانست.
معاون شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: ما امروز مواجه با جنگ تمام عیا رسانه ای دشمن هستیم و جنگ نرم و عملیات روانی با ابزارهای به روز و جذاب و استفاده از تمام ظرفیت های نوین اجتماعی و شبکه های اجتماعی و موبایل محور ،اعتقادات و باورها و ارزشهای دینی و ملی و عاشورایی ما را هدف گرفته اند.
زارع افزود  : حماسه 9 دی یک تو دهنی بزرگ و سیلی محکم بر چهره کریه المنظر و لفاف گونه استکبار جهانی و اسرائیل جنایتکار بود.
وی تشریح کرد : در فتنه 88، هشت ماه نظام اسلام درگیر این جریان شده بود و به شعارهای نه غزه نه لبنان در تظاهرات 88 از سوی هوادارن فتنه و پاره کردن تصاویر حضرت امام در 16 آذر 88 و جسارت و آتش سوزی ها و تخریب اموال عمومی و دولتی و آتش زدن علم ها در روز عاشورا اشاره کرد.
معاون شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار داشت :  با اشاره به اینکه یکی از سران فتنه این افراد را به عنوان مردم خداجوی لقب داد و سه روز بعد از حوادث عاشورا با فراخوانی شورای هماهنگی حد اقل چهار میلیون نفر در روز غیر تعطیل به خیابانها ریختند و نقش عاشورا و خون حسین بن علی در خاموشی این فتنه نقش اساسی را ایفا نمود.
زارع تصریح کرد : 25 نفر در جریان فتنه 88 به شهادت رسیدند و لازم است یاد و خاطره این عزیزان که مظلومانه به شهادت رسیدند و خاکسپاری شدند گرامی بداریم و به مناسبت پنجمین سالگرد حماسه ماندگار 9 دی و هفتمین سالگرد سفر تاریخی مقام ولایت به استان یزد برنامه  ویژه ای را داشته باشیم که در این راستا پیشنهاد اعضای ستاد 9 دی استان این بود که هفته منتهی به 9 دی هفته بصیرت نامگذاری شود.
وی اهم برنامه های مصوب در اولین نشست هماهنگی و برنامه ریزی 9 دی را شامل برگزاری همایش ها و برگزاری نشست های علمی تبیینی در سطح استان و تولیدات تبلیغی و برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و خاطره نویسی و کمک به تدوین تاریخ تحلیلی 9 دی،  برگزاری میزگرد دانشجویی و برگزاری کرسی های آزاد اندیشی،  فضاسازی سطح شهر و نمایشگاه عکس و همایش های ورزشی و نمایشگاه عکس های منتشر نشده سفر و برنامه های جذاب در سطح مدارس و کانونهای فرهنگی مساجد و...برشمرد.
وی خاطر نشان کرد : با جمعبندی مصوبات شش کمیته در جلسات آتی برنامه های شاخص هفته بصیرت اعلام می شود.


****

در ادامه این نشست، اعضای شرکت کننده از جمله سرهنگ خدایی نماینده نیروی انتظامی، عابدی نماینده جهاد کشاورزی، ابراهیمی مدیر کل بنیاد شهید، صادقی مقدم نماینده فرماندار، زارع  نماینده بسیج اصناف، نیکونژاد مدیرامور فرهنگی و اجتماعی شهرداری،  فیاض مسؤول آموزش و پژوهش حوزه هنری، فخرآبادی، سرهنگ باقری نماینده سپاه الغدیر،مفیدی معاون فرهنگی ارشاد، عبداللهی مدیر کل سیاسی استانداری، دشتی پور مشاور استاندار در امور ایثارگران،  زباندان معاون فرهنگی کانون مساجد، زارع بیدکی معاون اتوبوسرانی، فلاح کارشناس سیاسی و تشکلهای آموزش و پرورش، فلاحزاد  مدیر روابط عمومی صداوسیما،  نشاسته گر مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد، برخورداری کارشناس فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی و زارع ارنانی کارشناس تشکل های دینی به بیان نظرات و دیدگاههای خود درباره هرچه باشکوهتر برگزاری مراسم بزرگداشت 9 دی پرداختند.


***
اهم مصوبات:این نشست با مصوباتی همراه بود که اهم آن تشکیل شش کمیته برنامه ریزی و اجرای برنامه های مختلف در طول هفته بصیرت است که بر این اساس، کمیته فرهنگی با مسؤولیت مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، کمیته دانش آموزی با مسؤولیت مدیر کل آموزش و پرورش استان، کمیته مراسم و مردمی با مسؤولیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، کمیته فضا سازی وتبلیغی با مسؤولیت سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری یزد،  کمیته بسیج با مسؤولیت فرماندهی سپاه الغدیر و کمیته دانشجوئی با مسئولیت فرمانده بسیج دانشجوئی استان مسؤول برگزاری نشست های برنامه ریزی تا قبل از برگزاری هفته بصیرت و اعلام برنامه ای شاخص به ستاد حماسه 9 دی در شورای هماهنگی و اجرا و نظارت بر برگزاری برنامه ها را عهده دار هستند.

یکی دیگر از مصوبات این نشست نامگذاری هفته بصیرت از از دوشنبه 8/10/93 لغایت یکشنبه 14/20/93 به شمار می رود.
شایان ذکر است : مقرر شد مراسم محوری بزرگداشت حماسه عاشورای نهم دی ماه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سید رضا اکرمی رئیس نهاد فرهنگی ریاست جمهوری صبح روز سه شنبه 9/10/93 از ساعت 8 لغایت 10 صبح در مسجد روضه محمدیه « پایگاه انقلاب در استان » برگزار شود.
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری