Skip to Content

ريیس بنیاد بین‏‏المللی نهج البلاغه کشور در يزد:

فراگیری آموزه‏‏های نهج‏‏البلاغه از نان شب واجب‏‏تر است


اولین دفتر بنیاد بین المللی نهج البلاغه یزد در شهرستان اشکذر با حضور ريیس بنیاد نهج البلاغه کشور و مسئولین استانی و شهرستانی در اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر افتتاح شد.

به گزارش یزدبانو به نقل از (ايسنا) یزد ، آیت الله "سيد جمال الدين دین پرور" ريیس بنیاد بین‏‏المللی نهج البلاغه کشور با بیان این که نهج البلاغه یکی از سندهای مهم و معتبر بر علم بی‏‏پایان امام علی (ع) است، گفت: با توجه به نقش موثری که این کتاب در ترویج اندیشه های و افکار اسلامی و فرهنگ  ناب محمدی دارد در سال های اخیر در زمینه آشتی دادن عموم مردم با این کتاب فعالیت های مهمی در مراکزآموزشی،مدارس و خانواده ها صورت گرفته است.

وی با بیان این که نهج البلاغه و کلام شیوای امیر المومنین(ع)که درمان تمامی دردها و آلام بشری است باید مانند یک خون در رگ‌های جامعه جریان پیدا کند، گفت: برای این که نهج البلاغه در میان قشر فرهیخته نفوذ کند، نیازمند پژوهش‌های عمقی بوده که این پژوهش در مرکز پژوهشی و آموزشی نهج البلاغه انجام شده است.

مسؤول بنیاد بین‎‎المللی نهج‎‎البلاغه با بیان این که بیش از 150 کتاب و وپژوهش در زمینه نهج‎‎البلاغه در این مرکز توسط پژوهشگران انجام شده است، گفت: بیشتراین پژوهش‎‎های انجام شده برای استفاده تمام بشریت و موج جهانی سازی نهج‏‏البلاغه به زبان‎‎های مختلف ترجمه شده است.

وی با بیان این که نهج‎‎البلاغه عصاره اندیشه‏‏ها و افکار الهی امام علی (ع) است، گفت: ریشه درمان بسیاری از دردهای کنونی بشر چه در مسائل اجتماعی و چه در مسائل اقتصادی در نهج البلاغه نهفته است.

دین پرور با اشاره به این که امروزه در هر خانه‏‏ای یک جلد از نهج البلاغه وجود دارد، ادامه داد: فراگیری آموزه‏‏های نهج البلاغه امروز نه تنها امری خوب بلکه ضروری بوده و از نان شب هم واجب‏‏تر است.

وی با بیان این که باید فرهنگ عمل به رهنمودهای نهج البلاغه را در جامعه نهادینه کنیم، یادآور شد: اگر مردم به نهج البلاغه عمل کنند می توانند بسیاری از گرفتاری‎‎های خود را برطرف کنند زیرا بسیاری از گرفتاری‎‎های بشر ریشه در منفعت پرستی، غفلت و متابعت از هوای نفس دارد که اگر انسان این نفس‎‎پرستی خود را کنار بگذارد، می‎‎تواند به سعادت دست یابد.انتهاي پیام
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری