Skip to Content

امام جمعه مهردشت:

فاطمی بودن در نوروز یعنی خود را مدیون زهرا(س) بدانیم


امام جمعه مهردشت: فاطمی بودن در نوروز یعنی خود را مدیون صدیقه طاهره (س) بدانیم و ساعتی از این تعطیلات را به حضرت زهرا (س) اختصاص دهیم.

به گزارش یزدبانو به نقل از سرو ابرکوه، حجت الاسلام و المسلمین رضا علیزاده امام جمعه شهر مهردشت ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه(س) اظهار داشت: مسیر نوروز و فاطمیه جدا از هم نیستند، آنچه که در نوروز انجام می‌‌گیرد؛ عمل به دستورات دینی است، دید و بازدید ، مسافرت، صله رحم  همه عمل به دستورات دین است.


حجت الاسلام علیزاده افزود: در واقع فاطمی بودن در نوروز یعنی اهل لهو نبودن، یعنی خود را مدیون صدیقه طاهره (س) بدانیم و ساعتی از این تعطیلات را به حضرت زهرا (س) اختصاص دهیم، امیرالمومنین(ع) فرمودند: هر روزی که انسان در آن گناه نکند، عید است.


علیزاده با نزدیک شدن به روز جهانی آب با حدیثی از پیامبر اکرم(ص) تصریح کرد: بهترین نوشیدنی در دنیا و آخرت، آب است. يکي از مولفه هاي اقتصاد مقاومتي اصلاح الگوي مصرف است که بايد از بد مصرف کردن و اسراف بپرهيزيم مخصوصا در مورد آب که کشور ما يک کشور کم آب است.  نبايد با ضايع کردن این نعمت که به اقتصاد کشور ضربه زد.


برنامه هسته‌ای ایران صلح‌آمیز بوده و این بر همه جهانیان روشن است
وی با اشاره به بحث هسته ای که در سوئیس در حال برگزاری است، گفت: موضوعاتی از قبیل محدودیت ‌کردن برنامه هسته‌ای ایران برای مدت دست کم پانزده سال، رساندن میزان غنی سازی اورانیوم از 5/2 تن به ۲۵۰ کیلوگرم، تمدید تحریم ها و اختیارات گسترده‌ آژانس بین المللی انرژی اتمی برای بازرسی از مراکز هسته‌ای ایران زیاده خواهی های طرف مقابل در مذاکرات است.


امام جمعه بخش بهمن تصریح کرد: موضوع دیگر بحث صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای ایران است.  لذا صدور قطعنامه‌ای تحت فصل هفتم منشور سازمان ملل، کلک  آمریکا است که  تیم مذاکره کننده نباید  بخاطر نشان دادن حسن نیت آن را بپذیرد.


علیزاده متذکر شد: پذیرش این موضوع در واقع نقض غرض ما از مذاکرات است چرا که ما در این مدت سعی کردیم  تا به دنیا ثابت کنیم که برنامه هسته‌ای ما صلح‌آمیز است و ما هرگز به دنبال بمب هسته‌ای نبوده، نه هستیم و نه خواهیم بود و این بر همه جهانیان روشن است.


وی بیان کرد: لذا تیم مذاکره‌کننده ایرانی نباید فقط به دنبال این باشد که مذاکرات را به سرانجام برساند زیرا ملت انقلابی ایران نتیجه مذاکرات برایش مهم است و همواره رفتارهای تیم ایرانی را رصد می‌کند و معتقد است توافق بد غیرقابل قبول است.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری