Skip to Content

مسئول هیئت انصار ولایت یزد:

فاطمیه آمد اما حال و هوای دارالعباده عوض نشد!/ عده‌ای «مروان گونه» سعی در احیای چهره خود دارند


مهدوی نژاد با انتقاد از کم توجهی مسئولین به فضاسازی شهر متناسب با ایام فاطمیه، اعلام کرد: مردم ما آن طور که می‌گویند به خاطر مجلس روضه و عزای اهل‌بیت افسرده نیستند. افسردگی به خاطر گناه، معصیت و دوری از مبدأ ایجاد می‌شود.

به گزارش یزدبانو به نقل ازعصرفرهنگ،  مسئول هیئت انصار ولایت یزد در جمع عزاداران فاطمی این هیئت با بیان اینکه صدور برداشت غلط از مفاهیم دینی  جامعه را دچار بیماری اباحی گری می کند اظهار داشت: جایز دانستن هر عملی به اسم دین و عبور از مرزها یکی  از خطرات جامعه اسلامی است که منجر به از میان رفتن  تقیدات مردم می شود.

 

این خطیب توانا با اشاره به اینکه فرمایشات امیرالمؤمنین در نهج‌البلاغه مبنی بر اینکه«منافقین همواره به دنبال گمراه کردن مردم و پس و پیش کردن مرزها و به دنبال ترویج اباحی گری در دنیا هستند» خاطرنشان کرد: منافقین به دنبال برجسته کردن قسمتی از دین  و کتمان مابقی آن می باشند تا  مردم با دل و جان به دنبال دین نباشند.

 

حجت‌الاسلام مهدی مهدوی نژاد، ادامه داد: زمان جنگ هم به عده‌ای می‌گفتیم چرا در جنگ شرکت نمی‌کنید؟ می‌گفتند ما تحصیل می‌کنیم، کار اقتصادی انجام می‌دهیم یعنی با اباحی گری از یک تکلیف سخت به یک تکلیف ساده‌تر گریز می‌زدند.

 

روحانی برجسته استان، تاکید کرد: یک نوع دیگر از اباحی گری این است که دامنه دین‌داری فراتر از حد و حدود دین‌داری نشان داده شود. مثلاً گفته می‌شود:«با موسیقی می توان به خدا رسید!» در تاریخ بشریت چه کسی با موسیقی به خدا رسید؟ خب چرا 124 هزار پیغمبر این همه مشقت تحمل کردند؟ خب با ترویج موسیقی به خدا می‌رسیدند!

 

مهدوی نژاد، با اشاره به خطراتی که با اباحی گری دامن جامعه را می‌گیرد، اظهار داشت: دشمنان با این حربه کاری می‌کنند که مردم دیگر منکرات را منکر ندانند. این خطرناک‌ترین پروژه منافقین است. کار را به جایی می‌رسانند که اندکی بعد از رحلت پیامبر حلال الهی حرام و حرام الهی حلال می‌شود تا جایی که حسین را هم به مقتل می‌کشانند.

 

این نخبه فرهنگی با اشاره به ابعاد مختلف اباحی گری در جامعه، تصریح کرد: جدا کردن دین از سیاست، تعریف آزادی فراتر از حدود آزادی هم از اثرات همین حربه است.

 

وی ضمن انتقاد از حذف ممیزی کتاب، عنوان کرد: اسلام قاعده و چهارچوب دارد. بالأخره بعضی از کتب، جز کتب ضاله هستند، الآن که ممیزی کتاب را برداشته‌اند هر کتابی چاپ می‌شود، این هم اباحی گری است. اگر مرزها جابه‌جا شود، جامعه به ناکجاآباد می رود. فیلم‌ها هم به همین گونه است. مستی و روابط نامشروع را با ایما و اشاره بیان می‌کنند تا حساسیت از میان برداشته شود و غیرت دینی از بین برود.

 

مسئول هیئت انصار ولایت یزد، با انتقاد از کم توجهی مسئولین به فضاسازی شهر متناسب با ایام فاطمیه، خاطرنشان ساخت: مردم ما آن طور که می‌گویند به خاطر مجلس روضه و عزا افسرده نیستند. افسردگی به خاطر گناه، معصیت و دوری از مبدأ ایجاد می‌شود. فاطمیه آمد ولی حال و هوای شهر دارالعباده عوض نشد. مهمانانی که به «دارالعباده» می‌آیند نباید نمود این عبادت را ببینند؟ مردم متدین یزد خواستار تغییر این حال و هوا هستند. جشنواره‌ها چند روز دیرتر برگزار شود، اتفاقی می‌افتد؟

 

حجت‌الاسلام و المسلمین مهدوی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود شبهه افکنی و استفاده از جهالت مردم را یکی از مهم‌ترین ابزار منافقین توصیف کرد و بیان داشت: بعد از جنگ جمل، مروان حکم زمانی که شکست خود را دید برای احیای وجهه خود می‌خواست تا نزد امیرالمؤمنین برود و دوباره بیعت کند. حضرت فرمود مروان قبلاً بیعت شکنی کرده و این درخواست مروان را رد کرد. حالا هم عده‌ای مروان گونه سعی در احیای چهره خود دارند.

 

روحانی برجسته استان، ادامه داد: رهبر انقلاب که در بیمارستان بستری بود، فردی برای احیای وجهه خود قصد داشت به عیادت ایشان برود. رهبر معظم انقلاب اجازه این دیدار را ندادند و فرمودند این آقا باغی است. اصلاً برود که چه کند؟ مشخص است که هدفش احیای وجهه خود بوده است.

انتهای پیام/ص
 




رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری