Skip to Content

16 سال زندگي اتباع خارجی با هويت جعلي در یزد!


رئيس پليس اطلاعات و امنيت عمومي استان يزد، از دستگيري اعضاي يك خانواده غير ايراني كه مدت 16 سال با اسناد و مدارك هويتي جعلي زندگي مي كردند خبر داد.

به گزارش یزدبانو به نقل از پايگاه خبري پليس، سرهنگ رضا رضايي گفت: با توجه به اعلام خبري در خصوص اينكه يك خانواده غير ايراني با اسناد و مدارك هويتي جعلي ايراني در يكي از محلات شهر يزد زندگي مي كند، بررسي اين موضوع به ماموران اداره مهاجرت و گذرنامه سپرده شد.

وي افزود: ماموران ضمن هماهنگي با مقامات قضائي پس از انجام يك سري كارهاي اطلاعاتي و تحقيقات لازم، اطمينان از درستي موضوع را کسب کردند.

رضايي ضمن اشاره به دستگيري اعضاي اين خانواده شش نفره تصريح كرد: ماموران در بازجويي هاي انجام شده متوجه شدند پدر و مادر اين خانواده که از اتباع غير ايراني هستند در سال 1377با استفاده از شناسنامه جعلي ايراني با هم ازدواج كرده و پس از آن موفق به اخذ سند رسمي ازدواج نيز شده اند.

سرهنگ رضايي اظهار داشت: والدين اين خانواده براي فرزندان خود شناسنامه و كارت ملي ايراني تهيه كرده و فرزندانشان با هويت ايراني در مدارس يزد در حال تحصيل هستند.

وي افزود:اعضاي اين خانواده ماهيانه 273 هزار تومان يارانه نقدي دريافت مي كرده اند و با استفاده از طرح بيمه سلامت، براي خود دفترچه خدمات درماني اخذ كرده اند.

رئيس پليس اطلاعات و امنيت عمومي استان يزد اظهار داشت: همسر اين فرد با استفاده از اسناد و مدارك هويتي ايراني ضمن دريافت دسته چك بانكي و گواهينامه رانندگي، يك دستگاه خودرو سواري را به نام خودش خريداري كرده است.

سرهنگ رضايي يادآور شد: متهمان به همراه پرونده مربوطه تحويل دادسرا شدند.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری