Skip to Content

16 سال زندگي اتباع خارجی با هويت جعلي در یزد!

غیر ایرانی هایی که فرزندانشان با هويت ايراني در مدارس يزد در حال تحصيل هستند!


رئيس پليس اطلاعات و امنيت عمومي استان يزد، از دستگيري اعضاي يك خانواده غير ايراني كه مدت 16 سال با اسناد و مدارك هويتي جعلي زندگي مي كردند خبر داد.

به گزارش یزدبانو به نقل از پايگاه خبري پليس، سرهنگ رضا رضايي گفت: با توجه به اعلام خبري در خصوص اينكه يك خانواده غير ايراني با اسناد و مدارك هويتي جعلي ايراني در يكي از محلات شهر يزد زندگي مي كند، بررسي اين موضوع به ماموران اداره مهاجرت و گذرنامه سپرده شد.

وي افزود: ماموران ضمن هماهنگي با مقامات قضائي پس از انجام يك سري كارهاي اطلاعاتي و تحقيقات لازم، اطمينان از درستي موضوع را کسب کردند.

رضايي ضمن اشاره به دستگيري اعضاي اين خانواده شش نفره تصريح كرد: ماموران در بازجويي هاي انجام شده متوجه شدند پدر و مادر اين خانواده که از اتباع غير ايراني هستند در سال 1377با استفاده از شناسنامه جعلي ايراني با هم ازدواج كرده و پس از آن موفق به اخذ سند رسمي ازدواج نيز شده اند.

سرهنگ رضايي اظهار داشت: والدين اين خانواده براي فرزندان خود شناسنامه و كارت ملي ايراني تهيه كرده و فرزندانشان با هويت ايراني در مدارس يزد در حال تحصيل هستند.

وي افزود:اعضاي اين خانواده ماهيانه 273 هزار تومان يارانه نقدي دريافت مي كرده اند و با استفاده از طرح بيمه سلامت، براي خود دفترچه خدمات درماني اخذ كرده اند.

رئيس پليس اطلاعات و امنيت عمومي استان يزد اظهار داشت: همسر اين فرد با استفاده از اسناد و مدارك هويتي ايراني ضمن دريافت دسته چك بانكي و گواهينامه رانندگي، يك دستگاه خودرو سواري را به نام خودش خريداري كرده است.

سرهنگ رضايي يادآور شد: متهمان به همراه پرونده مربوطه تحويل دادسرا شدند.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری