Skip to Content

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد:


معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: عطاری‌ها به هیچ عنوان مجوز فروش داروهای شیمیایی ندارند و این اقدام آنها تخلف محسوب می شود.

به گزارش یزدبانو؛ محمدحسین مصدق با بیان اینکه عطاری‌ها تنها می توانند داروهای گیاهی بفروشند، اظهار داشت: اقدام عطاری‌ها برای فروش داروهای گیاهی تخلف است و با متخلفان برخورد قانونی انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در استان یزد ۳۰۰ عطاری دارای مجوز مشغول فعالیت هستند، افزود: البته فعالیت عطاری‌ها مورد تایید بسیاری اطبای سنتی و مورد رضایت مردم است ضمن اینکه سبب می شود بخشی از اقتصاد سلامت به جیب خود ایرانی‌ها برود.

مصدق عنوان کرد: برخی عطاری‌ها اطلاعات کافی در زمینه تجویز داروهای گیاهی یا گیاهان دارویی ندارند و تنها فروشنده آن هستند اما برخی دیگر دارای اطلاعات ارزشمندی از خواص گیاهان دارویی هستند.

وی یادآور شد: تاکنون نیز از چند عطاری در مناطق مختلف استان یزد به دلیل دخالت در طب سنتی شکایت شده که برای آنها پرونده تشکیل شده و برخی از آنها نیز پلمب شده اند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد در مصاحبه با مهر با تاکید بر اینکه نمی توانیم نظارت فنی بر عطاری‌ها داشته باشیم، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی مسئول نظارت و بازرسی نیست زیرا آنها مجوز خود را از اصناف دریافت می کنند و تنها در صورتی که عطاری‌ها اقدام به فروش داروهای شیمیایی کنند، از سوی دانشگاه با آنها برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/س*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری