Skip to Content

حجت الاسلام اکرمی:

عده ای غرب باور هستندکه اخبار"بی‌بی‌سی"و"رادیو‌فردا" را می‌پذیرند اما صدا و سیمای جمهوری اسلامی را قبول ندارند


رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: : عده ای که اخبار "بی‌بی‌سی"، "رادیو‌فردا"،و "سی‌ان‌ان" را می‌پذیرد ولی اخبار رادیو ایران و صدا و سیمای جمهوری اسلامی را باور نمی کند که این نمونه ای از غرب باوری است. به نظر من این تفکرات یا از روی جهل ،حسادت و خوش باوری به غرب است یا از روی کم کاری ما است که مسائل را به صورت جداگانه و با قاطعیت تبیین نکرده ایم.

به گزارش یزدبانو به نقل از دانا ، حجت الاسلام و المسلمین سید رضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری درباره پروژه تحریف سخنان امام و توهین مکرر به ایشان از سوی برخی چهره های اصلاح طلب، اظهار داشت: من معتقدم که ما یک کاستی در جامعه داریم و آن مسئله گفت و گوهای صریح و کارشناسی و متقن توسط مسئولان بلند پایه در رسانه های جمعی است.


وی افزود: مسئولان باید در مجامع عمومی و رسانه ها محکمات دین و انقلاب اسلامی را تبیین و تشریح کنند. انقلاب ما یکی از باشکوه ترین انقلاب های جهان است که توانست معادلات را برهم بزند.


رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در ادامه، بیان داشت: ما باید کرسی های آزاد اندیشی را در دانشگاه ها فعال کرده و در خطبه های نمازجمعه از کارشناسان با تجربه و دانشمند استفاده کنیم که درباره انقلاب تدریس کنند و ابعاد مختلف آن را تحلیل کنند.


حجت الاسلام اکرمی با تاکید بر اینکه باید به شبهات نسل سوم انقلاب پاسخی علمی و محکم داد، تصریح کرد: ما نمی‌توانیم راجع به هشت سال دفاع مقدس و ماجراهای اول انقلاب سکوت کنیم .اخیرا اسنادی منتشر شده که فرانسه قصد داشته تا به صدام بمب اتم بدهد تا علیه ایران استفاده کند که شکر خدا چنین چیزی با همه خباثت صدام، محقق نشد.


این مقام مسئول در دولت، گفت: در هر صورت معلوم می‌شود که یک اراده جدی از سوی غرب وجود داشت که ایران رشد نکند و انقلاب پا نگیرد و وظیفه ما است که این مسائل را تبیین کنیم.


وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مذاکرات هسته ای با گروه 1+5 عنوان کرد: با اینکه مذاکره کنندگان ما در برابر 6 کشور تعدادشان کم است، ولی همواره دست ما بالاست. غربی ها و برخی کشورهای عربی همسایه ایران نمی‌خواهند که ما پیشرفت کنیم. ما 36 سال است که بدترین شرایط و تحریم ها را تحمل کردیم و الان روی پای خودمان ایستاده ایم و حتی داریم به دیگران هم کمک می‌کنیم.


رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: با وجود پیشرفت های متعدد جمهوری اسلامی ایران و نفوذ تفکرات آن در جهان، عده ای این اتفاقات مثبت را نمی‌پسندند و همچنان غرب باور هستند.


حجت الاسلام اکرمی اضافه کرد: من یک وقتی بر روی منبر هم گفتم که هستند عده ای که اخبار "بی‌بی‌سی"، "رادیو‌فردا"،و "سی‌ان‌ان" را می‌پذیرد ولی اخبار رادیو ایران و صدا و سیمای جمهوری اسلامی را قبول ندارند که این نمونه ای از غرب باوری است. به نظر من این تفکرات یا از روی جهل ،حسادت و خوش باوری به غرب است یا از روی کم کاری ما است که مسائل را به صورت جداگانه و با قاطعیت تبیین نکرده ایم.


وی با بیان اینکه انقلاب ما یک انقلاب الهی و مردمی است و تا کنون 200هزار شهید داده شده و هیچ گاه آثار آن کم رنگ نخواهد شد، گفت: برای من روشن است که روز به روز بر عظمت ملت ایران و انقلاب افزوده خواهد شد. البته ما نواقصی هم داریم که باید مرتفع شود.


این مقام مسئول در دولت، با اشاره به اینکه امسال توسط مقام معظم رهبری به نام "سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" نامیده شده، افزود: بدون تعارف بگویم که ما باید از خودمان بپرسم که چه میزان در این راستا عمل کرده ایم و مایه گذاشته ایم. ما باید منصفانه نقد کنیم که ببینیم گیر ما کجاست و چرا نتوانستیم در امر اقتصاد مقاومتی آن طور که شایسته است، کار کنیم.


رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با انتقاد از این که ما عملکرد خوبی در این زمینه نداشته ایم، تاکید کرد:‌ ما کنترل مصرف نداریم و در موضوع کم فروشی می‌توان با کمی دقت و همت جبران کرد و نقایص را درست کرد. به نظر من ما نظام درست تشویق و تنبیه نداریم و همین مسئله باعث شده تا اقتصاد ما ضعیف شود.


حجت الاسلام اکرمی با انتقاد از اینکه بازدهی کار ادارات دولتی ما 45 دقیقه و در بخش خصوصی 2 ساعت است، توضیح داد: ما باید این روش را اصلاح کنیم و بازدهی کار را بالا ببریم. وجدان کاری ما ضعیف است و سیستم تشویق و تنبیه و  بازخواست منصفانه نداریم.


وی در پایان ابراز داشت: ما باید حتما به داخل متکی باشیم و در مذاکرات مهمترین نتیجه این است که منطق ایران به دنیا شناسانده شود که همین طور هم شد. 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری