Skip to Content

کارشناس مسائل سیاسی در یزد:


کارشناس مسائل سیاسی در یزد گفت: مسیر توسعه ایران اسلامی از درون کشور است نه از بیرون و باید در وهله اول تلاش کنیم که توسعه را با محور درون دنبال کنیم.

به گزارش یزد بانو؛ «ابراهیم طاهری» کارشناس مسائل سیاسی در یزد در گفتگو با خبرنگار یزد بانو با اشاره به بیانات اخیر رهبر انقلاب پیرامون موضوع هسته‌ای، خاطرنشان کرد: بعد از روی کار آمدن ترامپ و تقریباً طی سه ماه اخیر جمهوری اسلامی ایران موضع تدافعی اتخاذ کرده و از این نظر نیاز بود که موضع خود را به سمت تهاجمی سوق دهد.

وی با اشاره به جنگ رسانه‌ای که بین ایران و غرب، به‌ویژه آمریکا اتفاق افتاده است، اذعان کرد: مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیرشان با تشخیص وضعیت، موضع تدافعی را به سمت تهاجمی سوق داده و این موضع را به جهان معرفی کردند.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه یزد ادامه داد: مقام معظم رهبری این نکته را یادآور شدند که درصورتی‌که غربی‌ها نتوانند تضمین‌های لازم را بدهند، جمهوری اسلامی ایران «فعالیت هسته‌ای» را به‌عنوان «حق مسلم» از سر گرفته و در صورت نیاز به این فعالیت را در سطوح بالاتر هم انجام خواهد داد.

طاهری با بیان اینکه اعتماد به غرب و آمریکایی‌ها باعث نخواهد شد که آن‌ها رفتارشان را نسبت به ما تغییر دهند تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در بیاناتشان بر توجه به درون جامعه تأکید داشتند؛ مسیر توسعه ایران اسلامی از درون کشور است نه از بیرون و باید در وهله اول تلاش کنیم که توسعه را با محور درون دنبال کنیم.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری از مسئولان ذی‌ربط و مردم خواستند که به سه مسئله‌ای که غرب نسبت به جمهوری اسلامی ایران دنبال می‌کند، حساس باشند، گفت:رهبر انقلاب در بیاناتشان به در دستور کار قرار گرفتن جنگ اقتصادی میان غرب و جمهوری اسلامی ایران اشاره کردند؛ که در این جنگ هدفشان اتفاقاً حکام جمهوری اسلامی ایران نیست بلکه هدف ملت ایران است.

کارشناس مسائل سیاسی در یزد با اشاره به جنگ روانی اتفاق افتاده، خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب با مقایسه امام علی (ع) و امام خمینی(ره) فرمودند که امام در برابر زورگویی‌های غرب محکم می‌ایستادند و از پیروزی نهایی خودشان کاملاً آگاه بودند؛ بنابراین در این عملیات روانی معتقد هستند که امریکا همان شیطان بزرگ هست و قصد دارد که نقاط قوت جمهوری اسلامی ایران را هدف خود قرار دهد.

طاهری ادامه داد: مسئله موشکی، مسئله هسته‌ای، نفوذ جمهوری اسلامی ایران در غرب آسیا ازجمله نقاط قوت جمهوری اسلامی ایران است که رهبر انقلاب به آن اشاره کردند؛ بنابراین باید هم دولت و هم جامعه امروز ایران مراقب این مسئله باشند که غرب نقاط قوت ایران را هدف قرار داده است.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه یزد ادامه داد: دشمن سعی می‌کند از اعتراضات صنفی و کارگری که گاها به‌حق هم هست و در بخش‌های مختلف کشور ممکن است اتفاق بیافتد استفاده کرده و از این طریق به نظام جمهوری اسلامی آسیب بزنند؛ این اعتراضات را  از یک مسئله اجتماعی به یک مسئله سیاسی و امنیتی تبدیل کند.

وی افزود: بنابراین در این راستا هم جامعه و هم مسئولان ذی‌ربط باید آگاه باشند و نگذارند دشمن از مشکلات داخلی ما سوءاستفاده کند.

طاهری با بیان اینکه دیگر نمی‌توان در ارتباط با برجام خوش‌بینانه صحبت کرد، گفت: اعتقاد دارم در این جنگ اقتصادی که میان اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها اتفاق خواهد افتاد اروپایی‌ها هم کم‌کم کنار آمریکایی‌ها قرار خواهند گرفت و در این جنگ اقتصادی اتفاقاً اروپایی‌ها توان مقاومت در برابر آمریکا را نخواهند داشت.

کارشناس مسائل سیاسی در یزد ادامه داد: سرنوشت خوبی در انتظار برجام نیست؛ اگرچه قبل از آن‌هم حداقل بعد از روی کار آمدن ترامپ، برجام تقریباً نقض شد و جمهوری اسلامی ایران نتوانست از مزایایی که برجام می‌توانست برای آن به ارمغان بیاورد استفاده کند.

انتهای پیام/ش

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری