Skip to Content

نائب رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات یزد:


نائب رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات یزد گفت: موکب‌های استان یزد ظرفیت اسکان روزانه 24 هزار زائر را دارند.

به گزارش یزدبانو؛ نائب رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان یزد در گفتگو با یزدرسا، از برپایی 33 موکب پذیرایی از زائران اربعین خبر داد و گفت: روزانه 24 هزار نفر در موکب های استان یزد در ایام اربعین اسکان و پذیرایی خواهند شد.

کاظم مشهدی بافان اذعان داشت: 27 موکب در شهر کربلا، 1 موکب در نجف، 2 موکب در کاظمین، 2 موکب در مسیر نجف به کربلا و 1 موکب در مرز چذابه وظیفه خدمت رسانی به زائران حسینی را برعهده دارند.

وی با بیان اینکه فعالیت این موکب ها از 10 صفر آغاز و تا 25 ماه صفر ادامه دارد، تاکید کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده روزانه 15 هزار نفر در کربلا، 5 هزار نفر در مرز چذابه، 3 هزار نفر در کاظمین و هزار نفر در نجف توسط موکب ها اسکان و پذیرایی می شوند.

وی همچنین از اعزام تیم تخصصی پزشکی و پرستاری به کربلای معلی خبر داد و تصریح کرد: 4 موکب استان یزد در ایام ابعین به صورت تخصصی به ارائه خدمات در دو بخش طب سنتی ایرانی و پزشکی فعالیت دارند.

مشهدی بافان باتشکر از حمایت ها و تلاش های کامیونداران، اذعان داشت: اقلام مورد نیاز و کالاهای اساسی موکب ها از یک ماه گذشته تهیه و به همت کامیونداران خیر یزدی به کربلا ارسال شده که تاکنون 80 کامیون و تریلی علی رغم مشکلات فراوان، وسایل را به کشور عراق منتقل کرده اند.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری