Skip to Content

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد:

ظرفیت ای سی یوهای استان یزد تکمیل شد!/شرایط بسیار بدتر از اسفند و فروردین


نوری شادکام گفت: 75 تخت ای سی یو بیمارستان های استان یزد برای بستری بیماران کرونایی در نظر گرفته شده بود که هم ظرفیت ویژه کرونا و هم غیرکرونایی تکمیل شده است.

به گزارش یزدبانو، محمود نوری شادکام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در خصوص آخرین وضعیت بستری بیماران کرونایی در استان یزد اظهار کرد: روز گذشته تمام ظرفیت 165 تخت ای سی یو بیمارستان های استان یزد تکمیل شد و دیگر ظرفیتی برای پذیرش اضافه را نداریم.

وی افزود: 75 تخت ای سی یو بیمارستان های استان یزد برای بستری بیماران کرونایی در نظر گرفته شده بود که هم ظرفیت ویژه کرونا و هم غیرکرونایی تکمیل شده است.

نوری شادکام عنوان کرد: طی جلسه اضطراری که دیروز با حضور مدیران بیمارستان های خصوصی، دولتی و خیریه تشکیل شد مقرر شد 40 تخت سی سی یو بیمارستان ها به ای سی یو تغییر کاربری پیدا کند تا بتوانیم ظرفیت بیشتری را برای پذیرش بیماران کرونایی داشته باشیم.

نوری شادکام تصریح کرد: ده تا چهل درصد ظرفیت تخت های بیمارستانی استان باید برای بستری بیماران کرونایی اختصاص یابد چراکه وضعیت کنونی استان از وضعیت اسفند و فرودین ماه بسیار بدتر است و به تخت های بستری بیشتری نیازمندیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: بر اساس الگوهای ترسیم شده تا 15 آبان ماه روند بستری بیماران کرونایی افزایشی است و شرایط بسیار سختی برای کادر درمان استان یزد به وجود امده است.

گفتنی است هم اکنون 304 مورد مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان یزد بستری هستند که 67 نفر از ان ها با حال وخیم در بخش ای سی یو خدمات دریافت می کنند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.