Skip to Content

گفتگو/ در بردارنده 30 موضوع فرهنگی استان یزد؛

طرح پژوهشی بانوی یزدی در کشور برتر شد


طرح پژوهشی و 700 صفحه ای بانوی پژوهشگر یزدی و عضو جمعیت فرهیختگان استان با موضوع فرهنگ عامه مردم یزد توانست در ردیف پژوهشهای برتر کشوری قرار گیرد .

به گزارش خبرنگار یزدبانو، صدیقه  رمضانخانی دارای کارشناس ارشد ادبیات، بیش از یک دهه در استان یزد به کار پژوهشی مشغول است و آثار متنوع و پژوهشی در مورد فرهنگ مردم یزد را به چاپ رسانده و در دست چاپ دارد.

رمضانخانی در گفتگو با یزدبانو در خصوص طرح خود اظهار کرد : این طرح پژوهشی با عنوان فرهنگ عامه مردم شهر یزد با 700 صفحه و شامل آثار ملموس و ناملموس فرهنگی یزد از جمله هنرها، ضرب المثلها، گویش وبناها و مباحث مختلف فرهنگی یزد است که از سوی ارشاد یزد به عنوان پزوهش برتر ارسال شد و توانست در جشنواره پژوهشی امسال کشور رتبه دوم را به دست بیاورد که بزودی این طرح در قالب یک کتاب منتشر می شود.

وی تصریح کرد : مراحل اجرایی این طرح را به تنهایی ازسال 88  با جمع آوری اطلاعات آغاز کردم و تا سال 1390 ادامه یافت و با تدوین این طرح در سال 91 قرار داد آن با وزارت ارشاد بسته شد و پس از اجرا در سال 92 نتایج آن ارسال شد که امسال توانست رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص دهد.

این بانوی عضو جمعیت زنان فرهیخته استان یزد در خصوص سوابق کار پژوهشی خود گفت : کار پژوهشی با موضوع  مردم شناسی و فرهنگ عامه مردم یزد و مباحث فرهنگی را  ازسال 72 در کنار تدریس اغاز کرده است و تا کنون توانسته تألیفاتی از جمله : کتاب فرهنگ زرتشتیان،  هنرنساجی در شهر تاریخی یزد و  کتاب فرهنگ مشاغل، پیشه ها وهنرهای صنایع دستی استان یزد را  به چاپ برساند و دو کتاب دیگر با عناوین دست بافت های یزد و فرهنگ واژگان یزدی را در دست چاپ دارد.
رمضانخانی در مورد دیگر آثار پژوهشی خود اظهار کرد : ظرح پزوهشی آداب مذهبی مردم یزد و فرهنگ قناعت مردم یزد قرار است بزودی منتشر شود.
وی تصریح کرد : امسال توانسته از سوی مؤسسه عالی فرهنگ و هنر یزد و از سوی جهاد دانشگاهی به عنوان پژوهشگر برتر انتخاب و معرفی شود.

 

انتهای پیام/ ص

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری