Skip to Contentنماینده انجمن جامعه شناسی ایران، شعبه یزد گفت: طرح ملی گفتگوی خانواده با هدف بررسی چالش‌ها و ضعف‌های گفتگو و تفاهم در خانواده ها در استان یزد اجرا می شود.

به گزارش یزدبانو، سید محسن موسوی گفت: این طرح با همکاری انجمن جامعه‌شناسی ایران و نهاد خانواده ریاست جمهوری و با همکاری دفتر امور بانوان و خانواده استانداری انجام می‌شود.

مجری طرح ملی گفت‌وگوی خانواده در یزد تصریح کرد: در مرحله نخست، کارگاه آموزشی با عنوان مسئله یابی مشارکتی مسائل حوزه خانواده در روزهای سوم و پنجم آبان با حضور جمعی از نمایندگان تشکل‌ها، پژوهشگران، کارشناسان و فعالان حوزه خانواده در کتابخانه دکتر جوادی برپا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در این کارگاه آموزشی، پژوهشی و مشارکتی، تلاش می‌شود فعالان و سیاست‌گذاران حوزه خانواده در بخش‌های دولتی و غیردولتی به فهم مشترک از مسائل خانواده در حوزه‌های مختلف دست پیدا کنند.

نماینده انجمن جامعه‌شناسی ایران در یزد افزود: نتایج پژوهش‌های متعدد نشان می‌دهد که ریشه بسیاری از مسائل و آسیب‌های خانواده در ضعف یا فقدان مهارت‌های ارتباطی و گفتگویی است.

وی تصریح کرد: اگر گفتگو در خانواده نباشد به‌تدریج پدیده‌هایی مثل شکاف نسلی، طلاق عاطفی و بعضاً خشونت جایگزین آن می‌شود، علاوه بر این، نبود تمرین مهارت‌های ارتباطی و گفتگویی در خانواده، روابط بین فردی در سطح جامعه را نیز دچار اختلال می‌کند.

موسوی گفت: منظور از گفتگوی خانواده، گفتگو و تعامل بیشتر اعضای خانواده با یکدیگر است که امیدواریم با این طرح به این هدف نزدیک‌تر شویم و گفتگو بین فعالان حوزه خانواده و مسئولان و سیاست‌گذاران هم به فهم مشترکی از مسائل و چالش‌های خانواده در حوزه‌های مختلف منجر شود.

وی یادآور شد: امیدوارم در مراحل بعدی این طرح بتوانیم از مسئله اجتماعی به پویش اجتماعی گذر کنیم و در جهت کاهش مسائل خانواده و افزایش تعامل و گفتگو گام‌های مثمر ثمری برداریم.

استان یزد بر پایه سرشماری سال 1395، یک‌میلیون و 138 هزار نفر جمعیت دارد که 85 درصد در 21 شهر و بقیه در روستاها، آبادی‌ها و مناطق عشایری زندگی می‌کنند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری