Skip to Contentمدیرکل ثبت احوال استان یزد از اجرای طرح تعویض شناسنامه دانش آموزان ۱۵ ساله، قبل از فرا رسیدن زمان ثبت نام سال تحصیلی آینده خبر داد.

به گزارش یزدبانو، محمدعلی مکرمی در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی و تاکید بر اهمیت حفظ و نگهداری از مدارک هویتی در بین دانش آموزان اظهار داشت: از اینکه اولین درس کتاب مطالعات اجتماعی سوم دبستان، به مبحث نگهداری از مدارک هویتی اختصاص یافته است، ابراز خرسندی کرد.

وی بیان کرد: اگر دانش آموزان از سنین کودکی با اسناد هویتی و اهمیت آن آشنا شوند و مفاهیم مرتبط با این مقوله در ذهن آنها نهادینه شود، بخش بزرگی از مشکلات مربوط به سرقت، جعل و سوء استفاده از اسناد توسط سودجویان رفع خواهد شد.

مکرمی در بخش دیگری از سخنان خود از همکاری آموزش و پرورش و مدیران مدارس برای تعویض به موقع شناسامه دانش آموزان ۱۵ ساله قدردانی کرد و اظهار داشت: در سال جاری نیز با همکاری دو جانبه میان آموزش و پرورش و ثبت احوال استان یزد، این اقدام به زودی از سر گرفته خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: طرح تعویض شناسنامه‌های دانش آموزان ۱۵ ساله در یزد به زودی آغاز می‌شود تا در روزهای ثبت نام، والدین بدون کمترین مشکل و ازدحام بتوانند نسبت به تعویض شناسنامه ها اقدام کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد نیز در این نشست از برنامه ریزی برای تعویض شناسنامه و کارت هوشمند ملی دانش آموزان در شورای معاونین خبر داد.

عباسعلی دانافر عنوان کرد: حضور ثبت احوال و دفاتر پیشخوان دولت در مدارس و انجام کار به صورت گروهی، رضایت مردم و والدین دانش آموزان را به دنبال خواهد داشت.

 

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری