Skip to Content

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس:


نماینده مردم یزد و اشکذر گفت: عمده مشکل جوانان امروز هزینه‌های سرسام‌آور مسکن است که با اقداماتی که صورت گرفته مقررشده دولت طرحی را اجرایی کند که بر اساس آن به زوج‌های جوان به عنوان وام، مسکن داده شود.

به گزارش یزدبانو،، چندی قبل مدیرکل ثبت احوال یزد از رتبه 26م یزد در کشور درزمینهٔ ازدواج خبر داده و گفته بود: درحالی‌که میزان عمومی ازدواج کشور 6.9 درصد است، این رقم در استان یزد 5.8 درصد در سال 97 بوده و استان یزد را در جایگاه 26 کشور قرار داده است.

مکرمی گفته بود: متوسط سن ازدواج برای پسران در استان یزد 28.3 سال و در کشور 29.5 سال است و متوسط سن ازدواج برای دختران در استان یزد 23.3 سال و در کشور 24.6 سال است.

بر همین اساس برای آگاهی از اقدامات نمایندگان مجلس برای ترغیب جوانان به ازدواج به سراغ نماینده مردم یزد و اشکذر و نائب رئیس کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی رفتیم.

سید ابوالفضل موسوی گفت: مقوله ازدواج؛ موضوعی است که باید دولتمردان نسبت به آن اقدامات مؤثری انجام دهند و در حقیقت یکی از وظایف دولت کمک به تشکیل خانواده است.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس افزود: عمده فعالیتی که باید درزمینهٔ ترغیب جامعه به ازدواج کرد فعالیت‌های فرهنگی درزمینهٔ سوق دادن جامعه به سمت تشکیل خانواده است که البته هم مجلس و هم دولت در این زمینه متفق‌القول هستند و بر همین اساس یکی از راهکارها افزایش وام ازدواج بوده که میزان این وام از 15 به 30 میلیون تومان افزایش یافت که تاکنون 45 درصد زوج‌های جوان یزدی آن را دریافت کردند.

موسوی با بیان اینکه دومین مسئله مهم در امر ازدواج پایداری آن است اظهار داشت: رویکرد دولت پس از تشکیل خانواده حفظ و پایداری آن است که یکی از برنامه‌هایی که در این زمینه دنبال می‌کند بحث مسکن جوانان است.

وی اضافه کرد: عمده مشکل جوانان امروز هزینه‌های سرسام‌آور مسکن است که با اقداماتی که صورت گرفته مقررشده دولت طرحی را اجرایی کند که بر اساس آن به زوج‌های جوان به عنوان وام، مسکن داده شود وهزینه آن در اقساط بلندمدت بازگردانده شود.

نائب رئیس کمسیون عمران مجلس تصریح کرد: در این خصوص وزیر مسکن موضوع را پذیرفته ولی تا این طرح پروسه اداری خود را طی کند زمان‌بر خواهد بود که البته امیدواریم هر چه سریع‌تر این اتفاق رقم بخورد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری