Skip to Content

کمی تأمل بهتر از تخریب به هر بهانه است

ضلع شرقی امیرچخماق؛ روسیاهی بر ذغال که با تکذیبیه پاک نمی شود


یزد رسا در پی تکذیبیه اداره کل روابط عمومی استانداری یزد از خبر مصاحبه با استاندار مندرج در این سایت خبری به انتشار فایل صوتی کرد.

سایت  تحلیلی خبری یزد رسا در پی تکذبیه  اداره کل روابط عمومی استانداری یزد از خبر مصاحبه با استاندار مندرج در این سایت خبری به انتشار فایل صوتی مصاحبه با استاندار یزد کرد.

استاندار یزد در این فایل صوتی به صراحت اعلام کرد: هیچ گونه شائبه ای در تدفین شهدای گمنام  وجود ندارد.


وی  با بیان اینکه  دفن شهدا در واقع به عهده سردار باقر زاده طبق دستور سرلشکر فیروز آبادی است افزود: به هرحال جانمایی به عهده ایشان است و همان جا دفن خواهند شد.( که خبرنگار یزدرسا جمله همان جا دفن خواهد شد را با جمله تدفین شهدا در صحن اصلی امیرچخماق یزد  تعبیر کرده است)


با این وجود یزد رسا  با توجه به رسالت رسانه ای خود اقدام به تصحیح خبر کرده است اما بسی جای سئوال دارد:


* آیا منظور استاندار یزد از قید واژه (همانجا) با توجه به جانمایی که قبلا توسط سردار با قر زاده اعلام شده (طبق صحبت فوق استاندار) مکانی غیر از صحن اصلی امیر چخماق است!؟

* با توجه به اینکه  یک خبرنگار بایستی از ابهام زایی واژه ها بپرهیزد و خبر را به صورت روشن و ساده به مخاطبین انتقال دهد قاعدتاً قید واژه (همانجا) مخاطبین را با واژه ای مبهم روبرو می کند.


استاندار یزد در گفته ی فوق به هیچ وجه مکانی دیگر را اعلام نکرد و گفت: جانمایی به عهده  سردار باقر زداده است و همان جا دفن خواهند شد.


شایسته بود روابط عمومی استانداری یزد دلایل رد خبر فوق را روشن تر بیان کند و با انتشار اخبار تکذیبیه بر روی دیگر سایت های خبری قبل از اطلاع رسانی به یزد رسا با  دوگانگی به تشویش اذهان عمومی دامن نزند.

البته تاکتیک صدور تکذیبه های متعدد به واسطه مسایل جزیی، برای خدشه وارد کردن به سایت پر مخاطب و تاثیرگذاری همچون یزد رسا و دروغ پرداز جلوه دادن در اذهان عمومی ، شیوه ای مندرس و فرسوده و غیر مثمر است که مدیران روابط عمومی استانداری بارها آن را آزموده اند و این بار نیز همان خطای فاحش را مرتکب شده و به جای پرداختن و رفع مشکلات متعددی که برای مردم آفریده اند ، همچون کودکان بازیگوش به دنبال تشنج زایی هستند .


شایان ذکر است مخاطبین با دقت به فایل صوتی واقعیت این خبر را از زبان استاندار جویا شوند و به  گفته برخی از رسانه های راستگویان بسنده نکنند.

 Loading the player...

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری