Skip to Content

گزارش مشروح/ یک کارشناس دینی و اینترنت مطرح کرد :

ضرورت مطالبه اینترنت ملی و تشکیل اتحادیه سایبری جهان اسلام


یک کارشناس مسائل دینی و اینترنت در یزد با اشاره به اهداف صهیونیستی شبکه های اجتماعی در فضای مجازی گفت : مطالبه اینترنت ملی از نمایندگان ملت و تشکیل اتحادیه سایبری جهان اسلام دو ضرورت است.

به گزارش خبرنگاریزدبانو، حجت الاسلام حسین مداحی درجمع اساتید گفتمان دینی خواهر و برادر استان یزد درسالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی ضمن بیان تاریخچه کوتاهی از شکل گیری برخی شبکه های فضای مجازی  گفت : مؤسس فیس بوک « مارک زاکربرگ»  را اسرائیل جدب نمود و تحت حمایت خود قرارداد و اکنون محل سرور و دفتر سیستم هایی چون واتساپ و وایبر، خود اسرائیل است.


حجت الاسلام مداحی افزود: مدیرعامل شرکت گوگل به صراحت می گوید ما با اجازه خودتان به اطلاعاتتان دست پیدا می کنیم  و با ابزاری مثل سیستم « پابش اطلاعات» نه  تنها آنها به اطلاعات شخصی که  قادرند اطلاعات قومی و مذهبی را هم به راحتی به دست آورند.
وی در این زمینه تصریح کرد : وقتی افراد برای موضوعات مختلف در اینترنت دست به سرچ می زنند شاید چند نمونه  در زمان محدود اطلاعات قابل توجهی نباشد ولی شما تصور کنید یک میلیارد اطلاعات از یک فرد می تواند شخصیت او را آشکارسازد و سیستم های پایش به همین صورت می توانند حتی حساسیت ها ، دغدغه ها  و افکار افراد و اقوام را هم بخوانند.
این کارشناس مذهبی تآثیر جنگ نرم را برفرهنگ و اقتصاد یک تأثیر مستقیم دانست واظهارکرد : ازاهداف مهم  جنگ نرم تخریب سنگرهای معنوی و عادی سازی رابطه محرم و نامحرم  و تهدید امنیت ملی است.


حجت الاسلام مداحی افزود : در فتنه 88 زمانی که فیس بوک و توئیتراحتیاج به تعمیر داشتند سازمان جاسوسی سیا به خاطر رسیدن به هدفش در براندازی نظام اسلامی، جازه تعمیر نداد .
وی گفت : باید برای راه اندازی هر چه سریعتراینترنت ملی از نمایندگان خود مطالبه داشته باشیم و نرم افزارهای داخلی باید مورد حمایت قرار بگیرند.
این کارشناس مسائل اجتماعی و اینترنت در ادامه با اشاره به بالا رفتن سهام اسرائیل در بورس با استفاده اعضای شبکه های وابسته به اسرائیل گفت : فکرمی کنید هرینه  گلوله هایی که اسرائیل برای کشتن یک فلسطینی خرج می کند ازکجا می آید؟! یکی از افراد مطلع د زاهدان گفته است : مسئولان طراز اول رژیم اسرائیل می گویند سوریه وعراق و کره شمالی را رها کنید مسأله اصلی ایران است و راهش ترویج ادبیات غربی است.
حجت الاسلام مداحی با بیان این مطلب که کارگروهی و برنامه ریزی در ایران ضعیف است خاطرنشان کرد : دشمن گاها برای رسیدن به هدفش برنامه ریزی 150 ساله دارد و ما بیشتربرنامه ریزی هایمان هفتگی و در نهایت ماهیانه است و باید برای آموزش این کار تلاش کنیم.
وی به بیانات مهم رهبری پیرامون اهداف ضد فرهنگی دشمن علیه مردم ما پرداخت و تصریح کرد : به فرموده رهبری ادبیات مستهجن ازبمب و راکت کشنده تراست .


مداحی با انتقاد ازاستفاده برخی سریالهای ما از فرهنگ غربی خاطرنشان کرد : اهمیت فضای مجازی امروز به اندازه انقلاب است یعنی در این زمینه باید انقلابی انجام داد و این به معنی راه انداختن تظاهرات فیزیکی نیست بلکه همان امربه معروف و نهی از منکر در فضای مجازی و استفاده از سهم انقلابی خود به عنوان یک کاربر در استفاده نکردن از فضای مجازی وابسته است.
وی با اشاره به کلام رهبری در مورد نعم الهی بودن اینترنت در عین نقمت بودن تصریح کرد : امروز فضای مجازی فردی مجتهد می خواهد تا پاسخگوی سؤالات در این زمینه باشد و نیزتشکیل اتحادیه سایبری جهان اسلام ضروری است .

انتهای پیام/ص

 


 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری