Skip to Content

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد مطرح کرد


نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با اشاره به تلاش مضاعف دشمن برای خدشه‌دار کردن دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: ضرورت دارد بیش‌ازپیش انقلاب و منویات اما خمینی (ره) برای مردم و جوانان معرفی شود.

به گزارش یزدبانو، «آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی» نماینده ولی‌فقیه در استان یزد پیش از ظهر امروز در جمع روحانیون و طلاب با بیان اینکه ایام‌الله روزهایی است که توجه خاص خداوند متعال نسبت به این ایام بوده است، اذعان کرد: در ایام‌الله حوادثی رخ داده است که مورد رضایت خداوند بوده است؛ خداوند در روزهایی مانند بعثت پیامبر اکرم (ص)، روز غدیر، 22 بهمن و بر سر بشریت منت نهاده است.

وی ادامه داد: بر ما واجب است که نسبت به ایام‌الله توجه بیشتری داشته باشیم و برای بیان آنچه در این روزها گذشته است وقت بیشتری بگذاریم.

امام‌جمعه یزد با تأکید بر ضرورت انتقال آنچه در ایام‌الله رخ داده است به مردم و جوانان، خاطرنشان کرد: نسل‌های امروزی و آینده ایام‌الله و آنچه در سال 57 رخ داد را تجربه نکرده‌اند؛ برخی حتی رشادت‌های آن روز به گوششان نخورده است.

وی با اشاره به تلاش مضاعف دشمن برای خدشه‌دار کردن دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: ضرورت دارد بیش‌ازپیش انقلاب و منویات اما خمینی (ره) برای مردم و جوانان معرفی شود.

رئیس شورای حوزه علمیه یزد با اشاره به فرموده امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «حفظ این انقلاب از واجبات مؤکد است»، اذعان کرد: تبیین دستاوردهای نظام برای جوانان باعث خواهد شد که این انقلاب باقی بماند و در ورای آن ارزش‌های دینی و خوبی‌ها پابرجا باشد.

وی گفت: روحانیت باید بکوشد تا منویات امام به گوش جوانانمان برسد و مسئولان نباید کاری کنند که مردم در این مسیر روشن نباشند.

ناصری یزدی بیان کردن انقلاب را بیان کردن اصل منویات امام حسین (ع) عنوان کرد و افزود: یکی از حرکت‌هایی که بعد از امام حسین (ع) تاکنون نبوده و انجام شد، پایه‌ریزی انقلاب اسلامی بر اساس منویات امام حسین (ع) بود.

وی بر خدمت بیشتر درراه انقلاب تأکید کرد و گفت: باید در دهه فجر فضای مجازی پر شود از مطالب مربوط به انقلاب و دستاوردهای آن.

امام‌جمعه یزد ادامه داد: باید این مسئله که احیای اسلام و مکتب تشیع به‌واسطه رخداد انقلاب اسلامی انجام گرفت برای مردم بیان شود.

وی تصریح کرد: اگر درصدد تبیین انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن برای مردم و جوانان نباشیم، کوتاهی کرده‌ایم؛ چراکه حفظ انقلاب درگرو بصیرت دادن به مردم نسبت به این موارد است.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) ما را با حقیقت اسلام آشنا کرد، گفت: وظیفه‌داریم در حفظ و نشر انقلاب بکوشیم.

وی خلوص نیت را ویژگی برجسته امام راحل برشمرد و خاطرنشان کرد: خداوند متعال زمانی یک وظیفه خطیر را به دوش کسی می‌اندازد و او را بین خود و مردم واسطه می‌کند که آن شخص هم لیاقت بیان مسائل را داشته باشد و هم آن ظرف وجودی وی با کمالات و خداخواهی پرشده باشد.

امام‌جمعه یزد افزود: اینکه می‌بینیم خداوند رهبری انقلاب اسلامی را به گردن امام خمینی (ره) گذاشتند و ایشان را در طول بیست‌وچند سال یاری کردند، معلوم می‌شود عظمت این بزرگوار و خلوص نیتشان مورد لطف خدا قرارگرفته است.

انتهای پیام/ش

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری