Skip to Contentمسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان یزد با بیان اینکه نبود انگیزه مهمترین عامل کاهش ازدواج در بین جوانان است، گفت: صرف هزینه های گزاف عاملی برای ازدواج پایدار نیست.

به گزارش یزدبانو؛ محمد حسین رحیمی نسب در گردهمایی طلایه داران تبلیغ که با حضور روحانیون، ائمه جماعات، مبلغین و مبلغات در مسجد روضه محمدیه یزد برگزار شد با بیان اینکه در حوزه خانواده آسیب‌های بسیار جدی در سطح کشور وجود دارد اظهار داشت: یکی از آسیب‌ها وجود 12 میلیون نفر پشت خط ازدواج در سنین 22 تا 37 سال در کشور است که دنیایی از آسیب را در زمینه‌های مختلف به وجود می‌آورد.

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان یزد با اشاره به اینکه متأسفانه سال به سال سیر نزولی ازدواج را در کشور شاهد هستیم گفت: طبق آمار در سال 88 حدود یک میلیون و 200 هزار ازدواج را در کشور شاهد بودیم ولی در سال 96 نزدیک به 50 درصد کاهش داشت و این آمار به 600 هزار ازدواج رسید که قابل ذکر است که همگی این‌ها مربوط به مسائل اقتصادی نیست و مباحث دیگر نیز در این زمینه دخیل هستند.

وی یکی از دلایل کاهش ازدواج در کشور را نبود انگیزه دانست و اضافه کرد: طبق بررسی‌هایی که صورت گرفته در یکی از ادارات استان یزد 1500 نفر از کارمندان مجرد هستند که حتی از نظر حقوق و مزایا هم با مشکلی روبه رو نیستند اما انگیزه ای برای ازدواج ندارند.

رحیمی نسب با بیان اینکه در استان یزد 115 هزار نفر از سنین 22 تا 37 سال پشت خط ازدواج هستند اذعان داشت: در این سال‌ها شاهد افزایش سن ازدواج در سطح کشور هستیم و الان سن ازدواج در استان یزد، آقایان 27 و خانم‌ها 24 سال است که معضل بسیار جدی است.

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان یزد با اشاره به اینکه هزینه بالا، پایداری در ازدواج را با خود همراه ندارد گفت: یکی از دلایل فوق العاده سنگین در مسئله بی انگیزگی ازدواج افراد، فضای مجازی است که آثار مخربی در این زمینه در پی داشته است.

وی در پایان با تأکید بر اینکه عوامل مؤثر بر سلامت در کشور مورد تهدید واقع شده است اظهار داشت: در این زمینه دچار یک حمله زیستی شدیم که عوامل مؤثر آن عبارت است از تغذیه، ورزش، خواب صحیح، تفریح درست، مسائل معنوی و حوزه روانی از جمله این تهدیدات است که متأسفانه هیچ کدام این موارد در کشور به خوبی رعایت نمی‌شود.

انتهای پیام/ش
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری