Skip to Content

مدیرکل کمیته امداد استان یزد:

شیوع کرونا 10هزار خانواده به جمعیت تحت پوشش کمیته امداد یزد اضافه کرد


مدیرکل کمیته امداد یزد گفت: قبل از شیوع کرونا، 15 هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد بوده است اما با شیوع کرونا، 10 هزار خانواده به آن اضافه شده‌اند.

به گزارش یزدبانو، محمد شجاعان مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان یزد بعدازظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: در حال حاضر 25 هزار خانواده -شامل 50 هزار نفر- تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد هستند که این آمار قبل از شیوع ویروس کرونا، 15 هزار خانواده بوده است اما با شیوع کرونا، 10 هزار خانواده به آن اضافه شده‌اند.

وی با بیان اینکه 4هزار دانش‌آموز و 500 دانشجو در سطح استان یزد تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی هستند، اظهار داشت: این 4هزار دانش‌آموز نیازمند حداقل‌های تحصیلی هستند که امسال به واسطه شیوع کرونا، هزینه گوشی‌‌های هوشمند نیز به حداقل های تحصیلی دانش آموزان اضافه شده است.

وی با بیان اینکه 1500 یتیم در استان یزد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی هستند، عنوان کرد: همچنین 2500 فرزند محسنین تحت حمایت کمیته امداد هستند که فرزندان محسنین یتیم نیستند و پدرشان در قید حیات است اما به هر دلیلی این پدر سرپرست فرزندش نیست و وضعیت فرزندان محسنین گاهی از ایتام هم بدتر است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان یزد با بیان اینکه در استان یزد در حال حاضر حدود 10 هزار حامی داریم که از فرزندان ایتام ومحسنین حمایت می کنند، بیان کرد: میانگین سرانه ای که در ماه به حساب ایتام واریز می شود 350 هزار تومان است و برای اینکه این وجوهات به طور مستقیم به دست ایتام برسد سامانه ای تعریف شده است که مستقیم از حامی به یتیم می رسد و نقش واسطه ای کمیته حذف شده است.

شجاعان خاطرنشان کرد: درآمدی که برای کمیته امداد در سال 99 پیش بینی شده حدود 100 میلیارد تومان است که 10 میلیارد تومان آن از طریق صندوق صدقات، 20 میلیارد تومان از طریق طرح محسنین، 15 میلیادر تومان اط طریق زکات و 55 میلیارد تومان هم از سایر طرح های کمیته امداد تأمین می شود.

وی افزود: در یزد 700 بیمار صعب العلاج داریم که این بیماران هزینه بیماری شان خیلی بالا است؛ همچنین تعداد 200 نفر هم سالمند بیمار زمین گیر داریم که این ها هم هزینه های زیادی دارند.

شجاعان با بیان اینکه در سال گذشته 4هزار شغل توسط کمیته امداد امام خمینی یزد ایجاد شد اضافه کرد: طبق برنامه قرار است امسال 6هزار شغل توسط کمیته امداد در سطح استان ایجاد شود که 120 میلیارد تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است.

وی تأکید کرد: کمیته امداد امام خمینی استان یزد در شش ماه سال 99 نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 50 درصدد افزایش درآمد داشته است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی یزد با بیان اینکه امسال شور عاطفه‌ها بصورت غیرحضوری برگزار می‌شود، تصریح کرد: مردم یزد سال گذشته در شور عاطفه‌ها حدود 4 میلیارد تومان کمک کردند و امسال پیش بینی می‌شود 6 میلیارد تومان کمک کنند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری