Skip to Content

آیت الله ناصری در خطبه های نماز جمعه یزد:


آیت الله ناصری در خطبه های نماز جمعه یزد با اشاره به در یش بودن انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: شورای شهر جای حزب و جناح بازی نیست.

به گزارش خبرنگار یزدرسا؛ آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه های نمازجمعه این هفته یزد با اشاره به در پیش بودن انتخابات مهم و سرنوشت ساز ابراز امیدواری کرد در 29 اردیبهشت‌ماه انتخابات خوبی داشته باشیم و مانند انتخابات‌های گذشته شاهد شرکت همگانی و پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی باشیم.

خطیب جمعه یزد افزود: فردی که رئیس جمهور یک کشور اسلامی می‌شود باید فارغ از مسائل حزبی، وابسته به دین، اسلام و ولایت باشند و جامعه را از فساد و فحشا و دزدی دور کند.همان گونه که رهبر معظم انقلاب در خصوص انتخابات تصویه کردند افرادی که برای ریاست جمهوری به میدان آمده‌اند ابتدا باید نیت خود را پاک کنند و با خدا عهد کنند که برای خدمت به مردم، حفظ و حراست از دین و انقلاب، ارزش‌ها و خوبی‌ها و بسترسازی سعادت مردم به میدان بیایند.

وی افزود: اگر رئیس جمهوری بیاید که بتواند مشکلات مردم را حل کند اما مایه سعادت مردم نباشد، چه فایده‌ و ارزشی دارد زیرا حل مشکلات اقتصادی باید مایه دینی داشته باشد و اگر اقتصاد بدون دین اثربخش بود امروز همه کشورهای غربی موفق بودند.

ناصری بیان کرد: بر این اساس مردم باید مراقب انتخاب خود باشند و احساساتی و حزبی عمل نکنند بلکه نگاهشان اصیل و خدایی باشد ضمن اینکه افرادی هم که نامزد انتخابات شده‌اند باید نگاهشان خدایی باشد و به مردم و رسانه‌های انقلابی باشد زیرا این مردم انقلابی بودند که خون و مال دادند تا دین و ولایت حفظ شود.

آیت الله ناصری در ادامه سخنان خود به انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا نیز اشاره کرده و گفت:  در مورد انتخابات شورای شهر نیز بیان کرد: شورای شهر جای حزب و جناح بازی نیست و باید افراد متخصص و دلسوز برای مردم، انقلاب و نظام برای مردم و شهر کار کنند بنابراین مردم تلاش کنند تا افراد دیندار، مؤمن، متعهد و متخصص را انتخاب کنند.

نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان گفت: جوانان ما افرادی هستند که پدرها و مادرهایشان در انقلاب حضور داشته‌اند و ریشه و نطفه آنها پاک است بنابراین باید چنین جوانانی را دریابیم و آموزش و پرورش باید آنها را به خوبی پرورش دهد تا در مسیر فطرت انسانی قرار گیرند.

وی ادامه داد: مسؤولان باید از این جوانان خوش‌فکر و نخبه استفاده کنند و اگر روحانیون و مسؤولان ما برای جوانان دل نسوزانند و آنها را خوب پرورش ندهند، دشمنان آنها را از ما می‌گیرند و در فضاهای مجازی جوانان ما را به انحراف می‌کشند.

خطیب جمعه یزد تصریح کرد: آموزش و پرورش و مسؤولان سیاسی و فرهنگی ما باید خوراک فکری برای جوان‌ها تولید کنند اما امروز برای جوان‌ها هزینه نمی‌شود تا بتوانیم بعدها از قدرت و فکر آنها استفاده کنیم.

وی تأکید کرد: باید به جای اینکه پول برای خارج خرج کنیم برای جوانان خود هزینه کنیم زیرا نیروهای کشور ما جوان هستند و نباید اجازه دهیم جوانانمان هدر روند یا جذب خارج شوند بلکه باید به آنها کمک کنیم تا راه خود را پیدا کنند و حتی آنها که رفته‌اند را به بازگشت ترغیب کنیم.

ناصری تصریح کرد: آقایانی که برای ریاست جمهوری به میدان آمده‌اند، باید به توان نیروهای جوان کشور توجه کرده و آن را مدنظر قرار دهند.

آیت الله ناصری با اشاره به تحولات منطقه و به خصوص بیانیه و انتشار منشور جدید جنبش مقاومت اسلامی حماس نیز تاکید کرد: حماس یکی از گروه‌های مبارز فلسطین است اما با توطئه‌های عربستانی‌ها اهدافشان نسبت به رژیم غاصب صهیونیستی تغییراتی کرده و بیانیه‌هایی داده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم حماس به خود بیاید و فلسطین بتواند با مجاهدت گروه‌های مبارز خود به مجاهدت‌ها تا زمان آزادی کامل ادامه دهد.

انتهای پیام/آ

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری