Skip to Contentنشست تخصصی شورای دختران در منطقه القصیم عربستان به علت حضور نداشتن حتی یک دختر در سالن برگزاری این نشست، موجی از تمسخر را در شبکه های اجتماعی این کشور برانگیخت.

به گزارش یزدبانو  به نقل از پایگاه اینترنتی سومریه نیوز عراق؛ نشست تخصصی شورای دختران در منطقه القصیم عربستان به علت حضور نداشتن حتی یک دختر در سالن برگزاری این نشست، موجی از تمسخر را در شبکه های اجتماعی این کشور برانگیخت. 

تشکیل «شورای دختران» منطقه القصیم عربستان اقدام شایسته ای است، آن هم در کشوری که زنان در عرصه زندگی عمومی مشارکت نمی کنند. 

اما نشست تخصصی بررسی مسائل زنان در عربستان، موجی از تمسخر را در شبکه های اجتماعی برانگیخت. این مسئله زمانی رخ داد که تصویر 13 مسئول مرد عربستانی که در جایگاه ریاست این نشست حضور داشتند، منتشر شد. این در حالی بود که حتی یک زن یا دختر هم در این جایگاه حضور نداشت. 

این نشست بحث برانگیز در مرکز خالد الخضاری در شهر بریده واقع در منطقه القصیم برگزار شد و خانم ها در سالن ویژه ای که برای آنان در نظر گرفته شده بود، حضور داشتند و با سالن ویژه آقایان از طریق ویدئو کنفرانس ارتباط داشتند. 

عبد الله العقیل، از اصحاب رسانه عربستان با انتشار تصویری از جایگاه ریاست نشست (در توییتر) نوشت «این تصویر از هزار کاریکاتور بهتر است.»

عبد السلام الوایل، استاد دانشگاه الملک سعود این موضوع را «تناقضی آشکار» توصیف کرد.

سحر حسن نصیف، فعال حقوق بشر و حقوق زنان در توییتر نوشت «تا کی باید درباره ما سخن بگویند، اما ما خودمان حضور نداشته باشیم؟»

انتهای پیام/ش
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری