Skip to Content

گزارشی از نبود پزشک متخصص قلب در خاتم؛


با وجود وعده های مکرر و اجرای طرح تحول نظام سلامت ، شهرستان خاتم با جمعیتی بالغ بر 40 هزار نفر، همچنان از وجود پزشک متخصص قلب محروم است.

به گزارش یزدبانو به نقل از  طنین خاتم؛ یکی از شاخص های توسعه یافتگی هر منطقه که بیانگر سطح رفاه شهروندان آن نیز می باشد ،  وجود پزشک است. با این حال، وجود پزشک و در رأس آن وجود پزشکان متخصص از نیازهای مردم هر شهر و شهرستان می باشد.

شهرستان خاتم با جمعیتی بالغ بر 40 هزار نفر، همچنان از وجود پزشک متخصص قلب محروم است. مردم این شهرستان مشکلات زیادی را در نبود پزشک متخصص تحمل می کنند، زیرا برای درمان باید با صرف هزینه های گزافی برای معالجه به مرکز استان یزد یا استان های همجوار روانه شوند.

هر چند مردم محروم شهرستان خاتم با اجرای طرح تحول سلامت شاهد بهبود وضعیت در نظام درمان شهرستان بودند، اما هنوز نبود پزشک متخصص یکی از معظلات و دغدغه های است که اهالی این شهرستان با آن دست و پنجه نرم می کنند .

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاتم در گفتگو با خبرنگار طنین خاتم ضمن تائید مشکلات نبود متخصص قلب در شهرستان گفت: ردر این زمینه مکاتباتی با مسئولین علوم پزشکی استان صورت گرفته ، ولی متاسفانه تاکنون تلاش مسئولان شهرستان در اين زمينه نتيجه‌اي در بر نداشته است.

دکتر موسوی اظهار داشت: مسئولان دانشگاه علوم پزشكي استان قول دادند با اعزام نخستين پزشك متخصص قلب به مرکز استان ، نیروی مورد نیاز را در خاتم تامین کنند ولی این پروسه چه مدت طول بکشد مشخص نیست.

رئیس شبکه بهداشت خاتم خاطر نشان کرد: به علت نبود پزشك متخصص قلب، اكثر اوقات پزشكان متخصص داخلي بيماران قلبي را  ويزيت مي كنند.

انتهای پیام/ک
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری