Skip to Content

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر یزد:


محسن عباسی هرفته گفت: احداث ورزشگاه بانوان نیازمند تعامل سایر دستگاه‌ها با شهرداری بوده و نباید به تنهایی از این نهاد انتظار داشت.

به گزارش یزدبانو، محسن عباسی هرفته با اشاره به اینکه شورای پنجم از احداث پیست دوچرخ سواری برای بانوان در یزد استقبال می‌کند گفت: نفس عمل بسیار زیباست اما متأسفانه این موضوع در طرح تفضیلی دیده نشده است.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر یزد ادامه داد: میتوانیم به جای پیست دوچرخه سواری برای بانوان پارک ورزشی ایجاد کنیم اما اینکه در این زمینه چه پیست دوچرخه سواری و چه پارک ورزشی تنها از شهرداری انتظار داشته باشیم درست نیست چراکه بودجه شهرداری محدود بوده انجام چنین اقداماتی نیازمند تعامل با سایر دستگاه‌هاست.

عباسی پیشنهاد کرد: اگر اداره راه و شهرسازی در 5 نقطه شهر، زمین‌هایی را با کاربری ورزشی در اختیار شهرداری قرار دهد و معاونت عمرانی استانداری نیز در تأمین اعتبار مشارکت کند قطعاً شهرداری و شورای شهر استقبال خواهد کرد و بنده در اینجا قول می‌دهم به همان اندازه‌ای که این معاونت بودجه اختصاص دهد شهرداری نیز بودجه خواهد گذاشت.

وی تأکید کرد: البته زمین‌های در نظر گرفته‌شده باید دارای امنیت و قابلیت محفوظ نمودن بوده و دسترسی بانوان نیز به آن‌ها آسان باشد.

عباسی در خصوص چرایی عدم استقبال شورا از زمین جنب پل شهید تقوی اظهار داشت: اولاً مکان موردنظر یک پارک عمومی بوده و در ثانی خارج از محدوده شهر است که برای بانوان مشکلات و خطراتی را به همراه خواهد داشت فلذا آن مکان را مناسب احداث پیست دوچرخه‌سواری ندیدیم البته باز تأکید می‌کنم باید  فضاهایی در 5 نقطه شهر و جهت بهره‌مندی عموم بانوان فراهم شود.

رئیس کمیسیون عمران شورای پنجم پیرامون راه‌اندازی ایستگاه‌های دوچرخه در سطح شهر هم گفت: ما به دوچرخه به عنوان بخشی از حمل‌ونقل ترکیبی شهری نگاه می‌کنیم که می‌تواند در کاهش ترافیک، رفع آلودگی هوا و سلامت مردم نقشی اساسی داشته باشد.

وی در خصوص تکمیل رینگ دوچرخه‌سواری یزد هم اظهار داشت: درحال پیگیری و حل این موضوع هستیم البته بعضی از مسئولان و بزرگان شهر در این زمینه نگرانی‌هایی دارند که امیدواریم با برطرف کردن این دغدغه‌ها، بتوانیم رینگ دوچرخه‌سواری یزد را کامل کنیم.

انتهای پیام/ح
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری