Skip to Content



فرزند یکی از شهدای حادثه تروریستی یازدهم تیرماه در یزد با اشاره به تلاش منافقین برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی، گفت: شهادت مردم و مسئولین به دست منافقین انقلاب را بیمه کرده است.

به گزارش یزدبانو؛ ۱۱ تیرماه، یادآور روزی است که منافقین کوردل درراه ضربه زدن به ارکان انقلاب اسلامی یکی از نزدیک‌ترین یاران امام راحل را در شهر یزد ترور کردند. آیت‌الله محمد صدوقی که نقش مهمی در فرآیند پیروزی انقلاب اسلامی و هدایت انقلابیون یزدی داشت در روز یازدهم تیرماه پس از نماز جمعه در مسجد ملا اسماعیل یزد به شهادت رسید.

در جریان این ترور چهار تن از بانوان یزدی نیز به شهادت رسیدند. شهیده عصمت هوشیار، ربابه همتی، فاطمه صغری جعفری و ثریا تشکیلی نیز در آن روز به آرزویشان که شهادت بود، رسیدند و شهید صدوقی را در عروجش همراهی کردند.

در همین رابطه با فرزند شهیده هوشیار در گفتگو با خبرنگار فارس در یزد، گفت: مادرم در سال ۱۳۱۹ دریکی از محله‌های قدیمی شهر یزد بنام کوشک نو به دنیا آمد.

وی با اشاره به اینکه وضعیت زندگی در آن زمان مناسب نبود و به دلیل مشکلات اقتصادی مادر نتوانست وارد دبستان شود، افزود: با توجه به خاطراتی که از دیگران شنیده‌ام، مادر برای خانواده فرزندی بسیار مسئولیت‌پذیر بود و حتی با کار کردن در منزل به چرخه اقتصادی خانواده کمک می‌کرد.

محمد احرامیان نوع‌دوستی، سخاوتمند بودن، قناعت‌پیشه و مددکار ضعیفان بودن را از خصوصیات مادر خود دانست و تصریح کرد: یکی از روزهای پیش از پیروزی انقلاب بود که در یزد نیز چون سایر شهرهای کشور بین ساواکی‌ها و مردم انقلابی درگیری‌های متعددی صورت گرفت.

این فرزند شهیده اظهار داشت: دریکی از این درگیری‌ها که از میدان آزادی (باغ ملی) آغاز شد، ساواکی‌ها به‌شدت افرادی را که در آنجا تجمع کرده بودند، تعقیب می‌کردند و با توجه به اینکه مادر در آن درگیری‌ها حضور داشت و به کوچه‌پس‌کوچه‌های محله وارد بود، عده‌ای از خواهران را کوچه به کوچه به خانه آورد و تا بعدازظهر از آن‌ها در خانه خود پذیرایی کرد.

وی ادامه داد: مادر هنگامی‌که دید اوضاع آرام شده و وضعیت شهر به حالت عادی بازگشته، آن خواهران را روانه خانه‌هایشان کرد.

احرامیان از روز حادثه و اتفاقی که برای مادر افتاد، تعریف کرد: روز جمعه ۱۱ تیرماه سال ۱۳۶۱ قرار بود با تعدادی از بچه‌های ندامتگاه ارشاد به نماز جمعه بروم و در روز قبل به مادر سفارش کرده بودم که نماز جمعه بروند چون در آن ایام بیشتر اوقات را برای کمک به خواهرم به منزل ایشان می‌رفتند.

این فرزند شهیده تأکید کرد: آن روز ناخودآگاه به ایشان سفارش کردم که به نماز جمعه بروند، مادر هم قبول کردند، باوجوداینکه خودم آن روز نماز جمعه بودم؛ اما باورم می‌شد که در این حادثه مادر به شهادت برسند؛ لذا تا بعدازظهر همان روز وقتی اعلام کردند حضرت آیت‌الله صدوقی به شهادت رسیده‌اند، بلافاصله به مسجد حظیره رفتم.

وی تصریح کرد: بنده تا آخر شب در مراسمات مربوطه شرکت کردم، بعد از بازگشت به منزل متوجه شدم که مادر هنوز به منزل بازنگشته‌اند؛ لذا با خواهرم تماس گرفتم که ایشان هم اظهار بی‌اطلاعی کردند.

احرامیان اضافه کرد: اینکه بعد از مراجعه به بیمارستان فرخی اطلاع پیدا کردم که یکی از خانم‌ها که در این ماجرا به شهادت رسیده‌اند، شناسایی نشده‌اند و به بیمارستان افشار انتقال داده‌شده‌اند، اذعان داشت: بعد از مراجعه به بیمارستان افشار به ما اطلاع دادند که شهیده را به سردخانه خلد برین انتقال داده‌اند و بالاخره در سحرگاه شنبه ۱۲ تیرماه با جسم آرام و بی‌جان مادر در سردخانه‌ی خلد برین مواجه شدم.

این فرزند شهید در ادامه، گفت: منافقین که درراه اهداف خود از هیچ جنایتی دریغ نکردند باید پاسخ دهند که آیا واقعاً مادر من چه گناهی مرتکب شده بود که باید این‌گونه مظلومانه به شهادت برسد و ما به چه جرمی باید بیش از ۳۰ سال داغ بی‌مادری بکشیم.

وی در پایان اظهار داشت: منافقین فکر می‌کردند با ترور مسئولین و مردم می‌توانند این نظام را به‌زانو درآورند؛ اما اکنون باگذشت قریب به ۴۰ سال از انقلاب همه جهانیان فهمیده‌اند که شهادت‌ها انقلاب را بیمه کرده و هیچ خللی در عزم مردم برای پشتیبانی از انقلاب و ولایت نداشته است.

انتهای پیام/۹۰۰۲۲




رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری