شاخص كيفي هوای یزد براي تمام گروه‌ها «خيلي ناسالم» اعلام شد - نمایش محتوا - یزد بانو
Skip to Content

غلظت هواي يزد به 4 برابر حد مجاز رسيد؛


ایستگاه‌های سنجش آلودگی هواي استان ميزان غلظت ريزگردها در هواي يزد را علي‌رغم كاهش 50 درصدي، حدود 4 برابر حد مجاز اعلام مي‌كنند كه براساس ان شاخص كيفي براي تمام گروه‌ها بسيار ناسالم است.

به گزارش یزدبانو به نقل از ایسنا؛ براساس اطلاعيه‌اي روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد، از ساعاتی پیش براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، استان یزد مانند اکثر نقاط کشور به دلیل وزش بادهای فصلی درگیر غبار شده که این میزان در ساعات اولیه ورود(یک بامداد) توسط ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا حدود 8 برابر حد مجاز ثبت شده است و اکنون با ادامه روند و البته کاهش چشمگیر، میزان غلظت حدود 4 برابر حد مجاز است.

بر همين اساس شاخص کیفی هوا را به صورت خیلی ناسالم برای کلیه گروه‌ها قرار داده است لذا با توجه به شرایط موجود کلیه شهروندان از هرگونه تردد غیرضروری حتی المقدور خودداری كنند.

براساس اطلاعيه محيط زيست استان، این شرایط به طور مداوم رصد و با توجه به پیش‌بینی هواشناسی تا پایان امروز برطرف خواهد شد و در صورت تداوم و استمرار این وضعیت به نحوی که به صورت بحرانی تشخیص شود،  ستاد کمیته بحران تشکیل خواهد شد و اقدامات پیشگیرانه با هماهنگی کلیه ادارات ذیربط صورت خواهد پذیرفت . 

انتهای پیام / ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری